Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Seimas nesutiko dukart sumažinti žemės mokesčio

Lietuvoje lieka galioti iki 4 proc. žemės vertės mokestis. Seimas ketvirtadienį nesutiko nuo 4 iki 2 proc. sumažinti maksimalaus jo tarifo.

Už Žemės mokesčio įstatymo pataisas, kuriomis siūlyta sumažinti žemės mokesčio tarifą, balsavo 44 parlamentarai, prieš - 23, o susilaikė 25.

Konservatorius Kazys Starkevičius teigė, kad šalies savivaldybių asociacija nepritarė mokesčio mažinamui.

„Savivaldybės mato kaip priemonę (didesnį mokestį - BNS), kad galėtų reguliuoti savivaldybės biudžetą. Gerai besitvarkančios savivaldybę per žemės mokestį gali pagrūmoti nesitvarkančių pastatų savininkams“, - teigė jis.

Tuo tarpu socialdemokratas Albinas Mitrulevičius aiškino, kad didesnis mokestis turi išlikti: „Tai priemonė, kaip kovoti su neprižūrimais sklypais ir tais, kurie nesitvarko savo žemių“.

Pataisų autorių liberalo Sauliaus Bucevičiaus ir „darbiečių“ Petro Čimbaro teigimu, dabar Lietuvoje žemės mokestis siekia vidutiniškai 2 proc.

Nuo 2013 metų mokestis skaičiuojamas pagal žemės rinkos vertę - savivaldybės galėjo pasirinkti tarifą nuo 0,01 iki 4 proc. žemės vertės. Didžiausią tarifą siūlyta taikyti apleistai žemei.

Rekomenduojami video