Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
S. Skvernelis: "Karantiną siūloma pratęsti iki birželio pabaigos, bus 4 kriterijai"

„Trečiadienį, matyt, patvirtinsime rekomendacines formas pagal medikų, epidemiologų siūlomus kriterijus. Bus bent keturi kriterijai, kuriems esant, karantinas arba bus tęsiamas, arba ne. Vienas iš kriterijų – tai būtų suminis sergamumo nekitimas 100 tūkst. gyventojų per keturiolika dienų (jeigu nekyla – aut. past.).

Antras – nuo visų patikrinimų – ne didesnis kaip pusė procento teigiamų atvejų.

Trečiasis – ne daugiau kaip penki įvežtiniai atvejai per savaitę. Ketvirtasis – kad ne mažiau kaip 90 proc. naujų atvejų būtų susiję su jau esamais lokaliais židiniais, ir tai būtų ne nauji atvejai“, – kalbėjo premjeras.

Karantinas laikomas dėl dviejų dalykų Pasak premjero, kalbant apie karantiną, kalbame apie teisinį režimą, todėl karantino režimas skirtas dviems dalykams.

„Pirmiausia, tai susiję su ekonomine parama, nes daug priemonių, kurios taikomos per karantiną ir po karantino. Antras teisinis rodiklis, visgi ligos plitimo ir įvežimo galimybių suvaldymas. Čia esminiai dalykai.

Rytoj, priėmus nutarimą, mes pamatysime, kad praktiškai grįžtame į buvusį mums įprastą gyvenimą, išskyrus su tais apribojimais, kurie grasina atskiriems židiniams arba įvežimui. Neturint karantino nebūtų įmanoma atlikti reikalingos medicininės patikros prie mūsų sienų arba atvykstantiems asmenims į Lietuvą. Antras dalykas susijęs su masiniais renginiais ir apribojimais“, – sakė S. Skvernelis.

Išvardijo, kas keistųsi nuo birželio

Antradienį premjeras savo „Facebook“ paskyroje paskelbė įrašą, kuriame pasidalijo tai, kas buvo aptarta pirmadienį vykusiame COVID-19 komiteto posedyje. Premjeras primena, kad galutinį sprendimą priims Vyriausybė. „Toliau vertiname situaciją bei priimame sprendimus, kurių laukia žmonės ir kuriuos priimti leidžia epidemiologinė aplinka Lietuvoje. Keli akcentai iš vakar dienos COVID-19 komiteto posėdžio. Kaip visuomet, galutinius sprendimus dar turės priimti Vyriausybė“, – rašo S. Skvernelis. Anot jo, siūlyti įvairių apribojimų atšaukimai. Vienas jų – viešoje vietoje jau galėtų būriuotis didesnės, kaip 5 asmenų grupės. „Nuo birželio pradžios siūloma atsisakyti apribojimo, kuris nustato, jog viešose vietose gali burtis ne didesnės kaip 5 asmenų grupės. Be viso kito tai reiškia, kad bus galima žaisti gatvės krepšinį, futbolą ir kitus „kontaktinius“ žaidimus.

Sporto renginiams nustatomos tokios pat sąlygos, kaip ir kitiems renginiams. Atvirose erdvėse jie galės vykti, kai susirinks ne daugiau nei 300 žiūrovų ir dalyvių, bus užtikrinamas bent metro atstumas tarp žiūrovų. Uždarose erdvėse – ne daugiau kaip 100 žiūrovų ir dalyvių, užtikrinamas 2 metrų atstumas tarp žiūrovų.

Jei epidemiologinė situacija neblogės, skaičius planuojame palaipsniui didinti. Preliminariai nuo birželio 15 dienos dalyvių ir žiūrovų skaičius atvirose erdvėse galėtų didėti iki 500, uždarose – iki 150-ies.

Pilnai atveriama siena su Latvija: jokių patikrinimų Nuo birželio pradžios pilnai atveriama siena su Latvija. Laisvas judėjimas, nebelieka jokių postų ir patikrinimų.

Atsižvelgus į verslo asociacijų prašymą restoranų, kavinių, kitų maitinimo įstaigų, taip pat naktinių klubų veiklą planuojama ilginti iki 23 valandos.

Ir dar kartą dėl kaukių. Viešose vietose, kaip žinia, jų dėvėti nebeprivaloma. Kaip ir valgant bei geriant viešojo maitinimo įstaigose, sportuojant, lankantis baseinuose ar pirtyse.

Tačiau kaukes vis dar reikia dėvėti ten, kur susirenka daug žmonių, kur jie užtrunka ilgesnį laiką, kur neįmanoma užtikrinti saugių atstumų - o tai reiškia padidintą epidemiologinę riziką. Šios vietos – tai turgavietės ir kitos viešos prekybos vietos, vieši renginiai, ekskursijos, viešojo transporto įlaipinimo vietos, taip pat ir pats viešasis transportas“, – rašo S. Skvernelis.

Lina Brazauskienė

Rekomenduojami video