Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Rugsėjo orai nudžiugins: neįtikėtinai šiltas ruduo atneš dar neregėtų staigmenų

Vasara jau palieka mus ir ateina ruduo, sinoptikai šį mėnesį žada gražų ir saulėtą. Šilumos mėgėjai neturės kuo skųstis, o grybautojams taip pat pasiseks, nes ir lietučio šį mėnesį pasitaikys.

Laukia graži rugsėjo pirma

Laukia graži rugsėjo pirma Rugsėjo mėnuo prasidės gražia mokslo metų pradžios švente, rugsėjo pirmąją Vilniuje bus šilta, 21 laipsnis šilumos, ryte galėsime tikėtis giedro oro, vėliau jis gali kiek apniukti. Naktį taip pat tikėtinas giedras ir gaivus oras, bus iki 12 laipsnių šilumos. Kaune situacija bus panaši, šils iki 22 laipsnių. Pajūryje temperatūra kils iki 21 laipsnio šilumos. Visoje Lietuvos teritorijoje link vakaro gali iškristi trumpas lietus. Likusią savaitę orai bus pakankamai šilti su kur ne kur iškrentančiu lietučiu, sekmadienis numatomas giedras. Bus 19 – 22 laipsniai šilumos. Vakarų Lietuvoje bus kiek vėsiau, gali palyti ir stipriau, Klaipėdoje bus apie 18 laipsnių šilumos.

Rugsėjis bus sausesnis ir šiltesnis, nei įprasta

Ateinančią savaitę orai išliks pakankamai šilti, bus šiltas ruduo. Klaipėdoje bus 17- 19 laipsnių šilumos, pasitaikys tiek giedrų, tiek apsiniaukusių dienų. Vilniuje taip pat žadama pakankamai šilta savaitė, tik pirmadienį tikėtinas griaustinis, lietus. Kitomis dienomis bus šilta, kartais iškris trumpas lietus. Bus 18 – 21 laipsniai šilumos. Vidurio Lietuvoje, apie Kauną, ateinančią savaitę bus šilta, tikėtina daug giedrų dienų, kelios jų bus debesuotos su trumpu lietumi. Panašūs orai turėtų išlikti ir kitomis rugsėjo dienomis.

„Rugsėjo mėnuo bus truputį šiltesnis, nei klimatinė norma ir truputį sausesnis. Tai nereiškia, kad bus visai sausa, ne, bus tokių tarpsnių, kad ir tas rudeniškas lietus pasirodys ir palašnos ne vieną dieną, kai kada šiek tiek įkyriai, bet bendra tendencija, kad orai bus dažniau sausesni ir šiltesni, nei šlapi ir niūrus. Rugsėjos įvairus pasitaiko, pastaruosius kelerius metus yra bendra tendencija, kad rugsėjis būna toks, kaip žmonės sako, visai nieko. Pasistumia truputį ta vasaros šiluma, ji tarsi užtrunka, nyksta, mažėja, menksta, bet vis tiek dar rugsėjo mėnesį dažnai būna tokie orai primenantys tolstančią vasarą. Naktys ilgėja, orai vėsta, tai natūralu. Bet kartais būna rugsėjo mėnesių tokių, kad be botų jau nebegali apsieiti ir be striukės, be skėčio. Bet šiemet palyginus, tai tokių laiko tarpsnių bus nedaug. Europinis prognozių centras mums sako, kad turėtumėme visai neblogai gyventi ir grybautojams šio bei to nulašės ir šilumos mėgėjams dar šio to liks“, – kalba sinoptikas Naglis Šulija.

„Kaip vasara neprasideda su kalendoriumi, taip ir nepasibaigia rugpjūčio viduryje, jeigu yra normali vasara, tai dar ji prasitęsia ir rugsėjo pirmomis dienomis, bet na aišku, reikia nepamiršti, kad saulė jau eina nuo mūsų tolyn, dienos trumpėja ir karštis rugsėjį nebūna toks kaip vasarą“, – kalba klimatologė Audronė Galvonaitė.

Rekomenduojami video