Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Rokiškio sūris“ ruošiasi nutraukti sutartis su pieno tiekėjais

Viena didžiausių šalyje pieno perdirbimo bendrovių „Rokiškio sūris“ ketina nutraukti visas sutartis su pieno tiekėjais, jei įsigalios ketvirtadienį Seimo priimtas pieno kainų reguliavimo įstatymas, ir iš karto pasirašyti naujas sutartis, kuriose būtų įtrauktos įstatymo nuostatos

„Mes išsiuntėme pranešimus (pieno tiekėjams - BNS), kad sutartys bus nutraukiamos su visais pieno tiekėjais, jeigu įsigalios įstatymas. Jei neįsigalios įstatymas, mes neturime jokios teisės nutraukti dabar galiojančias sutartis. Mes galime nutraukti sutartį, nes keičiasi situacija ne nuo mūsų, žemdirbių ar rinkos valios, o politiniu sprendimu“, - BNS sakė „Rokiškio sūrio“ valdybos pirmininkas Dalius Trumpa.

Anot jo, jei pieno kainos vis dėlto būtų reguliuojamos, „Rokiškio sūris“ pieną pirktų tik iš geriausias sąlygas pasiūlysiančių tiekėjų.

„Tas įstatymas gali vėliau liesti ir stambiuosius tiekėjus, nes niekas nežino, kaip pasislinks rinka ir kokias kainas įmonė galės mokėti vasaros metu. Su tais tiekėjais, kuriems mes mokėjome mažiau nei 16,5 cento už litrą pieno, mes neturime jokių galimybių tik nutraukti sutartis ir atsisakyti jų pieno. Tai susiję tik su įstatymu. Mes visą laiką palaikome gerus santykius su ūkininkais, kol neįsikiša politikai“, - kalbėjo D.Trumpa.

„Rokiškio sūris“ per mėnesį nuperka apie 40 tūkst. tonų pieno, iš jo 65-75 proc. - iš stambiųjų tiekėjų, apie 30 proc. - iš smulkiųjų, o likusią dalį importuoja iš Latvijos ir Estijos.

Seimas ketvirtadienį priėmė kainų reguliavimą numatančio įstatymo pataisas, pagal kurias pieno supirkėjai ir perdirbėjai privalėtų mokėti ne mažiau kaip 165 eurus (16,5 cento už litrą), o tarpininkus - ne mažiau kaip 130 eurų (13 centų) už toną bazinių rodiklių pieno. Minimalios pieno supirkimo kainos galiotų laikinai - nuo pataisų įsigaliojimo iki 2017 metų.

Rekomenduojami video