Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Rajono valdžia pieno gamintojams padėtų, jei galėtų…

Šilutės pieno gamintojai, neseniai vykę piketuoti į Vilnių, turėjo keletą klausimų ne tik Žemės ūkio ministerijai, bet ir Šilutės rajono savivaldybės bei Kaimo reikalų skyriaus vadovams. Piketuojantys ūkininkai teiravosi, ką mūsų valdžia padarė, kad būtų padidintos pieno supirkimo kainos. Kodėl rajono vadovai abejingi ūkininkams, kodėl nerengiami susitikimai, žemdirbių šventės?

Meras piketuotų drauge?

Atsakydamas į piketuojančių pieno gamintojų perduotą klausimą, Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis teigė, kad savivaldybės vadovai palaiko ūkininkus ir yra pasirengę padėti kuo gali, tačiau Savivaldybė neturi galimybių daryti įtaką pieno kainoms. „Mes savivaldybėje jokios įtakos pieno supirkimo kainoms neturime. Manau, būtų galima kaip Lenkijoje sutarti dėl kažkokios vieningos ir protingos kainos, pavyzdžiui, 35 euro centai už litrą, ir su tomis kainomis daugiau nebežaisti. Pas mus keli perdirbėjai matyt susitarę ir ranka ranką plauna. Ūkininkai nesuvokia, kad ne tik Savivaldybė, bet ir Žemės ūkio ministerija, net LR Seimas nieko nepadaro. Rajone mes sugebėjome pakovoti dėl išmokų už ūkininkavimo sąlygas mūsų ūkininkams, bet dėl pieno kainų… Įsteigčiau premiją tai savivaldybei, kuri sugebėtų tai padaryti. Į Vilnių vykstantiems pienininkams galėjome padėti, galėjome skirti autobusą, tik niekas nesikreipė. Aš ir pats pasirengęs piketuoti, jeigu tai padėtų…“ – sakė meras V. Laurinaitis.

Pasiteiravus apie šventes ūkininkams, meras atsakė, kad Savivaldybė nesanti kultūrinių renginių organizatorė, tik gali kažkiek padėti, būti žemdirbių renginių partnere.

„Patys ūkininkai, Ūkininkų sąjunga nieko nedaro. Aš pats pasiūliau organizuoti ūkininkų šventę kartu su Mykolinėmis, su Šilutės pieno gamintojų asociacijos pirmininke Juzefa Tamavičiene sutarėme, kad šiemet žemdirbius pagerbsime rugsėjo mėnesį Juknaičiuose, kitais metais kitoje seniūnijoje… ir t. t. Tačiau patys ūkininkai nėra aktyvūs. Lengviausiai pasakyti, kad Savivaldybė neorganizuoja. Aš, kaip meras, organizavau padėkos vakarus ūkininkams nuo 2014 metų. Nesiginčiju, šventės reikalingos, bet patys ūkininkai, jų organizacijos irgi turi rodyti iniciatyvą“, – kalbėjo V. Laurinaitis.

Sulaukęs klausimo dėl susitikimų su ūkininkais, kur būtų galima pasidomėti jų problemomis, meras akcentavo, kad neseniai jis važinėjęs po seniūnijas su ataskaitomis, kur buvo galima ir klausti, ir tartis… Deja, tuose susitikimuose dalyvavo vos vienas kitas ūkininkas… Vis dėlto jei pageidavimas surengti susitikimą būtų pareikštas, Savivaldybės vadovai tam pasirengę.

Po 78 eurus už karvutę

Piketuojančių ūkininkų klausimai buvo pateikti ir Šilutės rajono savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėjui Povilui Budvyčiui. Šis sakė galįs pradžiuginti ūkininkus, kad jiems bus suteikta parama. Po 78,23 Eur už kiekvieną laikomą karvę. Pasak P. Budvyčio, seniūnijose renkamos paraiškos apie ūkininkų laikomas karves. Numatoma, kad išmokos bus pradėtos mokėti nuo gegužės 5 dienos.

Kas dėl pateisinamų priežasčių nepateikė paraiškos iki balandžio 22 dienos, tai gali padaryti iki birželio 6 dienos, tiesa, pastariesiems išmokos vėluos. Ši tvarka skirta tiems, kurie gruodžio-vasario mėnesiais tiekė pieną supirkėjams. Tačiau esama apie 80 ūkininkų, kurie pieną pardavinėjo tiesiogiai patys. Jie turėtų paraiškas užpildyti Kaimo reikalų skyriuje.

Kalbėdamas apie susitikimus su ūkininkais, P. Budvytis sakė, kad buvo suplanuota juos rengti pavasarį, tačiau tam sutrukdė seniūnijų žemės ūkio specialistų mokymai ir dabartinis paraiškų dėl išmokų rinkimas. Todėl susitikimai atidedami rudeniui, kai bus baigti sezoniniai žemės ūkio darbai.

Vaidotas VILKAS

Rekomenduojami video