Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pritarė siūlymui įteisinti privalomą kačių, šunų ir šeškų ženklinimą

Seimas pritarė Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma nuo kitų metų gegužės 1 d. įteisinti privalomą kačių, šunų ir šeškų ženklinamą mikroschemomis ir registravimą Gyvūnų augintinių registre.

Katės, šunys ir šeškai, atvesti nuo šio reikalavimo įsigaliojimo dienos, turėtų būti paženklinti ir registruoti Gyvūnų augintinių registre per 4 mėnesius nuo jų atvedimo, bet ne vėliau kaip iki šių gyvūnų perdavimo kitam savininkui ar laikytojui.

Iki šios nuostatos įsigaliojimo atvesti minėti gyvūnai, kurie nėra paženklinti mikroschemomis, turėtų būti paženklinti ir registruoti Gyvūnų augintinių registre iki 2022 m. gegužės 1 d., bet ne vėliau kaip iki perdavimo kitam savininkui ar laikytojui.

Už kačių, šunų ir šeškų paženklinimą mikroschema ir įregistravimą į Gyvūnų augintinių registrą atsakytų jų laikytojas ar savininkas.

Svarstomomis pataisomis taip pat siekiama patikslinti verslinio gyvūnų augintinių veisimo sąvoką, kuri būtų apibrėžiama, kaip teisės aktų nustatyta tvarka vykdomas gyvūnų augintinių dauginimas verslo tikslais, įskaitant ir patinų naudojimą patelių apvaisinimui.

Įstatyme numatoma papildyti veiksmų, laikomų žiauriu elgesiu su gyvūnais, jų kankinimu, sąrašą.

Pagal siūlomas nuostatas žiauriu elgesiu su gyvūnais, jų kankinimu taip pat būtų laikomas gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktuose nustatytų reikalavimų, gyvūno augintinio savininko nesutikimas bendradarbiauti su įstatymo vykdymą kontroliuojančių institucijų pareigūnais, informacijos apie jo laikomų gyvūnų gerovę, sveikatos būklę, buvimo vietą ar kitas svarbias aplinkybes nesuteikimas.

Tam, kad šios naujos nuostatos būtų priimtos, Seimas turės balsuoti dar kartą.

Rekomenduojami video