Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prezidentūra: dėl pieno supirkimo kainų reguliavimo gali nukentėti smulkieji ūkininkai

 Seimo sprendimas reguliuoti minimalią pieno supirkimo kainą yra keistas, sako prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja. Lina Antanavičienė mano, kad jo efektas, tikėtina, bus priešingas - perdirbėjai visai nesupirks pieno iš mulkiųjų ūkininkų.

„Minimalių pieno supirkimo kainų įtvirtinimas įstatymu yra toks, sakyčiau, keistokas dalykas todėl, kad Lietuvoje turbūt nerastume kito įstatymo, kur aiškiai įrašytos tam tikros produkto ar paslaugos kainos. Ar tikrai tas įstatymas duos tokį rezultatą, kurio, galima daryti prielaidą, kad politikai norėjo? Jei dabar įtvirtins tokias kainas įstatymu, tai greičiausiai viskas atsisuks priešingai - tiems smulkiesiems ūkininkams bus dar blogiau, nes iš jų pieno paprasčiausiai nebesupirkinės“, - antradienį interviu Žinių radijui sakė prezidentės vyriausioji patarėja ekonominės ir socialinės politikos klausimais Lina Antanavičienė.

Anot jos, šalies vadovė dar nėra nusprendusi, ar pasirašys Seimo paėjusią savaitę priimtas įstatymo pataisas.

„Pirmiausiai mes turime sulaukti, kada tas įstatymas ateis iki prezidentūros. Šiandien yra įstatymas atiduotas nagrinėti dėl procedūrų galimo pažeidimo. Prezidentė tikrai labaia atsakingai įvertins visų pieno rinkos žaidėjų nuomones, pasižiūrės, kokios gali būti pasekmės šito įstatymo, ir tada bus priimtas sprendimas. Joks įstatymas negali pabloginti Lietuvos vartotojų, gamintojų, gyventojų padėties“, - kalbėjo L.Antanavičienė.

Seimas praėjusią savaitę priėmė kainų reguliavimą įstatymo pataisas, pagal kurias pieno supirkėjai ir perdirbėjai privalėtų mokėti ne mažiau kaip 165 eurus (16,5 cento už litrą), o tarpininkai - ne mažiau kaip 130 eurų (13 centų) už toną bazinių rodiklių pieno. Minimalios pieno supirkimo kainos galiotų laikinai - nuo pataisų įsigaliojimo iki 2017 metų.

Pataisas dar vertins Seimo etikos ir procedūrų komisija, o jos įsigalios, jei jas pasirašys prezidentė.

Dėl kritinės situacijos pieno sektoriuje ir nepakankamų valdžios pastangų gerinti padėtį Lietuvos pieno gamintojų asociacija trečiadienį Vilniuje organizuoja eiseną ir protesto akciją.

Rekomenduojami video