Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Premjeras: mėsos produktai neatpigs, lengvata bus atšaukta

 Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad jei lengvatinis pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas šviežiai ir atšaldytai mėsai nepaskatins mėsos produktų kainų mažėjimo, ši lengvata bus atšaukta.

„Su viena sąlyga (bus  nustatomas PVM tarifas mėsai - BNS), kad  jeigu bus priimta tokia pataisa, mes vykdysime monitoringą ir realiai žiūrėsime, ar dėl PVM sumažinimo mėsai atpigo maisto produktai, ir jeigu maisto produktų kainos nemažėtų, tai atšauktumėm lengvatą“, - ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė A.Butkevičius.

Jis dar kartą pakartojo, kad lengvatinis pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas galimas tik šviežiai ir atšaldytai mėsai.

„Kitokiems pasiūlymams aš nepritarsiu“, - pabrėžė A.Butkevičius.

Gegužės pradžioje premjeras, finansų ministras ir socialdemokratų frakcijos atstovai sutarė, kad atšaldytai ir šviežiai mėsai būtų taikomas lengvatinis 5 arba 9 proc. PVM tarifas. Jeigu įstatymas būtų priimtas, tokia lengvata įsigaliotų nuo lapkričio.

Paskutinėje valdančiųjų politinėje taryboje kovą buvo sutarta, kad Finansų ministerija pateiks skaičiavimus, kiek biudžetas netektų pajamų dėl siūlomo lengvatinio PVM būtiniausiems maisto produktams nustatymo.

Valdančiųjų koalicijos partnerė Darbo partija siūlo 5 proc. PVM taikyti 12-kai produktų - duonai, makaronams, kruopoms, pienui, kefyrui, sviestui, šviežiai mėsai, šviežiai žuviai, aliejui, miltams, daržovėms ir vaisiams bei cukrui. „Tvarkiečiai“ taip pat mano, jog PVM reikia mažinti būtiniausiems maisto produktams.

Dabar 5 proc. lengvatinis PVM tarifas taikomas kompensuojamiems vaistams, o 9 proc. - keleivių vežimui, spaudai, knygoms ir neperiodiniams informaciniams leidiniams, viešbučiams, centralizuotam šildymui. Įprastas PVM tarifas šiuo metu yra 21 proc., jis galioja nuo 2009 metų rudens.

Rekomenduojami video