Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Premjeras bandys rasti lėšų pieno sektoriui iš EK

Premjeras Algirdas Butkevičius susitikime su Europos Komisijos (EK) pirmininku Jean'u Claude'u Junckeriu (Žanu Klodu Junkeriu) tikisi užsitikrinti papildomą finansinę paramą krizę patiriančiam Lietuvos pieno sektoriui.

„Mano vienas vizitas jau yra buvęs praėjusiais metais kartu su žemės ūkio ministre. Susitikau su Europos Komisijos komisaru Hoganu ir vėliau su ponu Junckeriu - Europos Komisijos prezidentu ir po trijų mėnesių buvo priimtas sprendimas Lietuvai skirti 75 mln. eurų, padengiant pieno gamintojams patirtus nuostolius. Buvo tikimasi, kad finansinė padėtis pagerės, bet ji nepagerėjo ir dabar turime kitą vizitą“, - ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė A.Butkevičius.

Jo teigimu, šiuo metu Lietuvos pieno sektoriui yra būtinas EK finansavimas.

„Mums būtina papildoma parama pieno gamintojams iš Europos Sąjungos, kad pieno sektorius išsilaikytų, nes jei pieno sektorius bankrutuotų, tai neigiamai atsilieptų ir pieno perdirbėjams, ir mes tikrai aiškiai susitikimo metu šias mintis išsakysime“, - teigė premjeras.

Lietuvai vasarį paprašius Europos Komisijos skirti papildomai 75 mln. eurų paramos šalies pieno sektoriui, Komisija pareiškė tiesioginių išmokų skirti kol kas neketinanti. Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė anksčiau sakė, jog EK šiemet neketina padėti pieno gamintojams, nes lėšų tam nėra numatyta Europos Sąjungos (ES) biudžete.

Skaičiuojama, kad dėl pasaulinės pieno krizės ir žemų supirkimo kainų Lietuvos pieno gamintojai pernai prarado apie 75 mln. eurų pajamų.

Rekomenduojami video