Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prekybos vietose – antisanitarinėmis sąlygomis perdirbta paukštiena

Kriminalinės policijos, Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) ir Prokuratūros pareigūnai po ilgalaikio stebėjimo operacijos išaiškino grupę, kurį į Lietuvą įveždavo, perdirbdavo ir realizuodavo nelegalią paukštieną. Prokurorų teigimu, tyrimo metu dėmesio susilauks ir Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Pirmadienį ir antradienį iš viso buvo atlikta daugiau nei 240 kratų 17-koje ūkio subjektų, o operacijoje dalyvavo per 350 Kriminalinės policijos ir VMI pareigūnų. Kratų metu Vilniaus, Klaipėdos ir Alytaus regionuose iš viso konfiskuota 11 tonų neapskaitytos mėsos produkcijos, taip pat sulaikyta 10 įtariamųjų, įtarimai pareikšti 36 asmenims, kelios dešimtys asmenų apklausti kaip specialieji liudytojai.

Nelegali mėsa taip pat buvo realizuojama ir prisidengiant ekologiško ūkio ženklais, produkciją pristatant kaip išaugintą Lietuvoje.

„Buvo nustatyti atvejai, kai Lietuvoje ši produkcija buvo perdirbama antisanitarinėmis sąlygomis. Dalis produkcijos, kaip mes įtariame, galėjo į rinką patekti pasibaigusio galiojimo termino. Mes įtariame, kad buvo klastojami dokumentai, keičiant galiojimo datas“, – spaudos konferencijos metu kalbėjo Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiasis prokuroras Simonas Slapšinskas, pažymėjęs, kad visa nelegali produkcija kratų metu buvo išimta, todėl galimybė įsigyti nesaugių gaminių yra minimali.

Lietuvos kriminalinės policijos viršininkas Rolandas Kiškis taip pat informavo, kad operacijos metu buvo išaiškintas ir nelegalus antisanitarinėmis sąlygomis veikiantis mėsos perdirbimo cechas.

„Buvo prekiaujama visur, įvairiuose ūkio subjektuose, turgavietėse (...) visos Lietuvos mastu“, – teigė R. Kiškis.

Anot pareigūnų, nelegali mėsa į Lietuvą buvo atvežama daugiausiai iš Lenkijos, taip pat ir kitų šalių, vykdant tolesnį tyrimą bus prašoma užsienio kolegų pagalbos. Mėsos įvežimo schemoje dalyvavo tiek legaliai veikiančios, tiek ir nelegalios įmonės, o į Lietuvą mėsa, anot R. Kiškio, buvo įvežama „tūkstančiais tonų“.

„Tai buvo puikiai organizuota ir vaidmenimis pasiskirsčiusi grupė, kuri organizavo tokį nelegalios produkcijos įvežimą ir paskirstymą po tam tikrus prekybos taškus“, – pažymėjo pareigūnas.

Kaip pažymėjo S. Slapšinskas, keliuose ūkio subjektuose kratų metu nustatyta, kad juose neseniai VMVT atliko patikrinimus, kurių metu jokių pažeidimų nenustatyta.

„Viena iš tyrimo krypčių bus (...) įvertinti, kaip tokie patikrinimai yra atliekami“, – teigė prokuroras. Kol kas VMVT darbuotojams jokie įtarimai nėra pareikšti.

Vilniaus apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos kontrolės departamento direktoriaus Mariaus Žemgulio teigimu, įtariamos įmonės galėjo realizuoti neapskaitytos produkcijos už daugiau nei 6,5 mln. eurų, todėl nuo valstybės buvo nuslėpta apie 2 mln. eurų mokesčių.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas sako, kad už tokių nusikaltimų išaiškinimą atsakingos kelios institucijos. Pasak Jono Miliaus, jų tarnyba kasdien atlieka daug patikrinimų, tačiau neturi užtektinai kompetencijos ir įgaliojimų. Policija ketina aiškintis, kodėl ši tarnyba anksčiau neaptiko minėtų pažeidimų.

„2015 m. sunaikinome 2 tūkst. tonų produkcijos, kuri buvo nesaugi ar atgabenta kontrabandiniu būdu. <...> Kalbant apie nusikaltimus, juos išaiškinti yra ne tik Maisto ir veterinarijos tarnybos darbas. <...> Tarnybų Lietuvoje yra daug, tiesiog jos turėtų kartu dirbti“, – LRT RADIJUI sako J. Milius.

Rekomenduojami video