Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prekybos centrai vilioja pirkėjus bananais: parduoda pigiau nei už savikainą

Dažniausiai perkamas, pirkėjų mėgiamas ir nešamas kilogramais – bananą būtų galima pavadinti vaisių karaliumi, mat šis kaip magnetas traukia pirkėjus į parduotuves, o pastarosiomis dienomis, juos galima įsigyti vos už 60–70 centų.

Nors didieji prekybininkai nepatvirtina, bet puse lūpų užsimena, kad ne tik nepasilieka pelno, bet bananais prekiauja „į minusą“. Kiti yra nutarę nesivelti į tokias pirkėjų viliones.

„Žeminame kainą ir „iš savęs“ tam, kad jie tik ateitų. Mes, žinoma, planuojame, žiūrime,  – galbūt vienu atveju yra tam tikrų nuostolių, kitu – ne: vienos akcijos būna labai sėkmingos, kitos – ne tokios“, – pasakoja „Iki“ atstovė Berta Čaikauskaitė.

„Mes žiūrime ir į konkurentų kainodarą, ten visą laiką vyksta kova – mes norime klientus pasikviesti pas save, o mūsų konkurentai daro tą patį“, – sako „Maxima LT“ komercijos direktorius Paulius Dambrauskas.

„Užtikrinti kainos konkurencingumą leidžia masto ekonomija, esame pasaulinio tinklo dalis, užsakome prekių dideliais kiekiais tai ir lemia gerą kainą“, – aiškina „Lidl Lietuva“ Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamento vadovė Agnė Gaižauskienė.

Kai kurie didmenininkai šiomis dienomis pluša iš peties, užpildytos beveik visos bananų nokinimo kameros, mat vieną populiariausių pasaulio vaisių lietuviai esą valgo tonomis.

„Tinklai turi savo strategiją, kaip pritraukti pirkėjus pas save, o bananas yra pats populiariausias vaisius“, – sako „Augma“ direktorius Linas Zaveckis

Tačiau didmenininkai nenori veltis į prekybininkų užkurtą konkurencinę kovą dėl bananų ir nelinkę atvirauti už kiek juos parduoda. Neoficialiais duomenimis, didmeninė bananų kaina siekia vidutiniškai 70–73 centus už kilogramą.

Rekomenduojami video