Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prekeiviams – po 300 eurų

Nuo COVID-19 padarinių nukentėję turgaviečių verslininkai sulauks išmokų. „Turgavietės mokesčio kompensacija“ pasinaudoti galės ne maisto produktais turgavietėje prekiaujantys verslininkai. Šiai priemonei įgyvendinti skirta 6 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų.

Numatoma skirti 300 eurų kompensaciją pagal verslo liudijimą ar individualios veiklos pažymą turgavietėje veiklą vykdantiems verslininkams.

Turgavietėse veiklą vykdantys verslininkai, siekiantys gauti 300 eurų kompensaciją, iki šio rugsėjo 16 dienos per Valstybinės mokesčių inspekcijos platformą Mano VMI turės užpildyti paraišką. Vienas verslininkas gali pateikti vieną paraišką.

Sąlygose numatyta, kad prekeivis veiklą turi būti vykdęs nuo šių kovo 1 d. iki karantino paskelbimo (t. y. iki kovo 15 d. imtinai) ir tęsti veiklą pagal verslo liudijimą arba individualios veiklos pažymą nuo veiklos apribojimų panaikinimo (t. y. nuo balandžio 30 d.).

„Biržiečių žodis“ šeštadienį užkalbino keletą avalynės, drabužių prekiautojų ir pasiteiravo, ką jie mano apie pažadėtą 300 eurų dydžio kompensaciją?

Prekeivių nuomonės – įvairios. Kai kurie dar nebuvo girdėję apie galimybę į šią išmoką pretenduoti. Kiti džiaugėsi: 300 eurų – gerai, tegul tik duoda. Pandemija ir vėl užeis... Pusantro mėnesio karantinas – visiems prekeiviams tik nuostoliai.

- Duoda, tai ir imkim. Bet džiaugsmas trumpas. Kitąmet deklaruosime pajamas ir vėl atims, – kalbėjo pabiržietis prekeivis Svajūnas Žemaitis.

Dvi biržietės prekiautojos Elenos svarstė: už tuos 300 eurų nieko gero nenusipirks, bet vis šis tas...

– Vien prekybos vieta turguje vienai dienai kainuoja man 11 eurų. Prekiaujant ketvirtadienį ir šeštadienį, mokestis šokteli iki 22 eurų. O jeigu dar sugalvoju palėkti prekiauti į Pasvalio turgų, mokesčiai dar šokteli. Ir visai nepriklauso, kiek prekių pardaviau. O kur dar kiti mokesčiai – SODRAI, ligonių kasoms. Pirk verslo liudijimą, benziną, – skaičiavo Elena.

Jai antrino ir bendravardė prekiautoja:

- Pasistačiau tik staliuką prekėms, už jį moku ne 11, bet 5 eurus. Sumažėjo pirkimas. Mūsų klientės tik babytės. Jos atprato, pas mus nebeateina. Jaunimas prekes užsisakinėja internetu. Vargas, bet kur dėsies, pensiją užsidirbti reikia. Tai ir vargstam. Džiaukimės, kai valstybė duoda, o ne atima, – kalbėjo prekiautoja Elena.

- Jeigu kiekvieną mėnesį po 300 eurų išmoką mokėtų, tada pasijaustų, – pridūrė kita prekiautoja, biržietė Irena.

 

Regina VAIČEKONIENĖ

Rekomenduojami video