Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Po tragedijos Kėdainių rajone – griežti konservatoriai siūlymai

Po tragedijos Kėdainių rajone konservatoriai siūlo riboti alkoholio prieinamumą uždraudžiant jo reklamą, o prekybą ilgainiui perkeliant tik į specializuotas parduotuves.

„Turėtume pasiekti, kad Lietuvoje alkoholiu būtų galima prekiauti tik specializuotose parduotuvėse, taip remdamiesi Šiaurės šalių ir Skandinavijos pavyzdžiu. (...) Per kelerius metus galėtume šį tikslą pasiekti“, – penktadienį per spaudos konferenciją Vilniuje sakė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

„Turime uždrausti alkoholio reklamą taip pat, kaip yra draudžiama tabako reklama. Taip pat turime svarstyti alkoholio akcizų kėlimą“, – kalbėjo partijos lyderis.

Konservatoriai yra parengę Saugios socialinės aplinkos strategiją, kurioje numatyta ir daugiau priemonių užtikrinti socialinei apsaugai. Tarp jų – Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos rankose sutelktas didesnis finansavimas savivaldybių Vaiko teisių apsaugos skyriams, platesni įgaliojimai pedagogams ugdymo įstaigose, jiems suteikiant teisę nustatyti smurto požymius ir kreiptis į reikalingas tarnybas.

Į strategiją taip pat įtrauktos priemonės skatinti regionuose gyvenančių žmonių įsidarbinimą bei priverstinį gydymą nuo alkoholizmo „tik ypatingais“ atvejais, sakė G. Landsbergis.

Socialinę situaciją Lietuvoje „tiksinčia bomba“ pavadinęs konservatorių lyderis teigė, kad strategijoje minimos priemonės „turi būti įgyvendintos“.

G. Landsbergis taip pat sakė, kad siūlomų priemonių nebūtina priimti greitai, nes tai ilgalaikiai pokyčiai, tačiau jis nurodė, jog kai kuriuos pasiūlymus dėl alkoholio prieinamumo mažinimo konservatorių atstovai Seime pateiks jau pavasario sesiją.

„Nenoriu skambėti radikaliai. Aš nesitikiu, kad visi sprendimai jau kovo mėnesį bus įgyvendinti, bet manau, kad mes (...) numatysime, kad iki 2020 metų tas paketas bus įgyvendintas“, – sakė konservatorius.

„Šiandien aš geranoriškai tikiu, kad norinčiųjų kovoti su šia problema Lietuvoje yra“, – pridūrė jis.

Išsamesni svarstymai dėl socialinės apsaugos sistemos stiprinimo Lietuvoje pradėti po to, kai praėjusią savaitę Kėdainių rajone vyras, įtariama, įmetęs į šulinį nužudė du savo vaikus.

Rekomenduojami video