Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Plūgo” mokestis gali sužlugdyti, gali ir praturtinti (Balandžio 1-osios pokštas)

Seime užregistruotas „plūgo“ mokesčio įstatymas gali gerokai apsunkinti žemę dirbančių ūkininkų ir juos atstovaujančios pagrindinės politinės jėgos – LŽVS santykius.

Nespėjus aprimti  aistroms, kurias sukėlė Seimo narės Aušros Maldeikienės pareiškimai apie neva mokesčiais neapsunkintų ūkininkų veiklą, naujas pasiūlymas Seime  žemdirbius, rodos, visai išvers iš koto.

Kovo 28 dieną Seime įregistruotame įstatymo projekte teigiama, kad žemdirbiai, valdantys našias žemės apdirbimo priemones, privalės mokėti daugiau. Nuo šiol ūkininkai bus apmokestinami pagal padargų skaičių. Mechanizmai įgalinantys arti žemę šešiais plūgais bus apmokestinami 60 Eur. , aštuoniais – 80 eurų, dešimt ir daugiau – šimtu šešiasdešimt eurų.

Neapmokestinama bus tik vieno arklio jėga traukiama arimo priemonė.

Lydinčiame  įstatymo pataisą aiškinamajame rašte nurodyta, kad šis mokestis bus lengviau apskaitomas ir administruojamas. Atskirai paaiškinama ekologinė šio mokesčio įvedimo nauda. „Žemės apdirbimo kultūroje vyraujant mechaniniam įsikišimui,  reikia sudaryti sąlygas ekologiniam ūkininkavimui, kuomet dirvos apdirbimui nenaudojami giluminius sluoksnius žalojantys įrengimai“.

Įstatymo iniciatorių teigimu, tyrimai rodo, kad mokestinės lengvatos didžia dalimi atitenka stambiems ūkininkams: „Lietuvoje labai ryškiai stebima ūkių stambėjimo tendencija. Šitie ūkiai, kurie gauna ir dideles Europos dotacijas labai dažnai, jie iš tikrųjų yra apmokestinami proporcingai labai mažai, todėl disponuojantys dideliu žemės ūkio mašinų parku ūkininkai privalo mokėti daugiau“.

Įstatymų bus daugiau

Įstatymo rengėjai nežada apsiriboti vienu mokesčiu. Svarstoma įstatymais įtvirtinti ir papildomas prievoles šiai mokesčių mokėtojų grupei.

„Tad pažadu ateityje dar sąžiningiau ir agresyviau atstovauti tiems, kurie dabar neturėdami jokių privilegijų, sunkiai dirbdami ir mokėdami mokesčius, neretai perkopiančius 40 proc. pajamų, yra niekinami vadinant juos visokių labai privilegijuotų grupių išlaikytiniais. Tų privilegijuotų grupių, apaugusių lengvatom ir visokiomis gėrybėmis iš bendro katilo, dešimtys: tai ir ūkininkai su vien 25 mokestinėmis lengvatomis, ir šešėlio atstovai be pinigų, bet su mamytėmis iš vaikų darželio, kurios perka dukrytėms džipus, ir t.t., ir t.t.“ savo Facebook paskyroje teigia viena įstatymo autorių A. Maldeikienė.

Rekomenduojami video