Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pieno perdirbėjams šie metai turėtų būti ne blogesni

Pasaulyje vis dar esant slogioms pieno produktų rinkų nuotaikoms, Lietuvos pieno perdirbėjams šie metai gali būti geresni arba bent jau ne prastesni nei pernykščiai, mano „INVL Asset Management“ fondų investicijų vadovas. Pasak Vaidoto Rūko, šiemet geriausių rezultatų turėtų pasiekti „Žemaitijos pienas“, kuris pernai iš kitų išsiskyrė sugebėjimu toliau auginti pelną.

„Blogiau galbūt nebus, o gerėti galimybių yra“, - BNS apibendrina V.Rūkas, prognozuodamas 4 pieno perdirbėjų perspektyvas.

Anot analitiko, Vilkyškių pieninės, „Pieno žvaigždžių“, „Rokiškio sūrio“ ir „Žemaitijos pieno“ rezultatai gali gerėti, nes krito ne tik produkcijos, bet ir žaliavinio pieno kainos, be to, nebejaučiamos Rusijos embargo pasekmės.

„Prielaidos tokios, kad žaliavinio pieno kainos krito kartu su produktų kainomis, ir tos atsargos, pagamintos su brangiu pienu, eina į pabaigą. Iš pigaus pieno pagaminta produkcija turėtų leisti uždirbti. Antras motyvas, Rusijos embargo šokas buvo stiprus ir dabar jau pakankamai laiko yra praėję, kad atsirastų naujų rinkų, naujų kelių“, - aiškino V.Rūkas.

Jis atkreipė dėmesį, kad „Rokiškio sūris“ apskritai buvo mažiausiai paveiktas Rusijos embargo, tačiau daug jo produkcijos tebeguli sandėliuose.

„Ar parodys stebuklus - nemanau, nes jiems šiek tiek kerta tai, kad jie turi daug sandėliuose pagamintos produkcijos, tai krentančios kainos jiems nepalankios“, - teigė V.Rūkas.

Pasak analitiko, šiemet geriausius rezultatus turėtų parodyti „Žemaitijos pienas“, kuris pernai sugebėjo uždirbti 2,3 karto daugiau grynojo pelno - 6,045 mln. eurų.

„Šita įmonė stebėtinai pelningai dirba ir tikrai nustebino ir analitikus su tokiu ne tik kad pelnu, bet didėjančiu pelnu. Jeigu tokiomis sąlygomis įmonė sugebėjo uždirbti, tai sunku būtų sugalvoti, kas jiems gali būti blogiau“, - sakė analitikas.

Anot V.Rūko, atsivėrusi Kinijos rinka šiemet neturėtų daryti didelės įtakos pieno perdirbimo įmonių rezultatams.

„Aš manau, kad didelių lūkesčių ir vilčių dėti nereikia, bent jau trumpuoju laikotarpiu, nereikia. Ilguoju laikotarpiu, padarius didelį įdirbį, gali būti teigiami rezultatai, bet iškart po leidimo gavimo tikėtis protrūkio nereikėtų“, - aiškino V.Rūkas.

„Žemaitijos pienas“ praėjusiais metais uždirbo 6,045 mln. eurų neaudituoto konsoliduoto grynojo pelno - 2,3 karto daugiau nei 2014 metais, jos pardavimo pajamos sumenko 7,5 proc. iki 149,114 mln. eurų.

Vilkyškių pieninės grupė pernai uždirbo 1,175 mln. eurų grynojo pelno – 2,7 karto mažiau, o pajamos sumažėjo 23 proc. iki 84,4 mln. eurų.

„Pieno žvaigždžių“ pardavimų pajamos smuko 31,6 proc. iki 163,79 mln. eurų, uždirbo 2,66 mln. eurų neaudituoto grynojo pelno - 46,5 proc. mažiau.

„Rokiškio sūris“ kol kas nėra paskelbęs 2015 metų veiklos rezultatų - per tris ketvirčius pernai jis uždirbo 1,618 mln. eurų konsoliduoto grynojo pelno, o pajamos sumažėjo 23,7 proc. iki 145,838 mln. eurų.

Rekomenduojami video