Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pieno perdirbėjai su premjeru bandys ieškoti kelių, kaip sureguliuoti rinką

Premjeras Algirdas Butkevičius su pieno perdirbėjais antradienį ketina aptarti sudėtingą padėtį pieno sektoriuje ir ieškoti bendrų būdų, kaip ją pagerinti. Žemės ūkio ministrė tikisi su perdirbėjais susitarti, kad pieno supirkimo kainos toliau nemažėtų.

Premjero atstovė spaudai Evelina Butkutė-Lazdauskienė teigė, jog premjeras su pieno perdirbėjais ketina tartis dėl pieno kainų stabilizavimo.

„Bus aptarta dabartinė situacija rinkoje ir bus dar kartą bandoma kalbėti su pieno perdirbimo įmonių atstovais, kad būtų galima bent keliems mėnesiams nusistatyti tą minimalią pieno supirkimo kainą, kuri padėtų išgyventi pieno gamintojams“, - BNS teigė ji.

Virginija Baltraitienė taip pat sakė, jog tikisi su perdirbėjais susitarti, kad pieno supirkimo kainos toliau nemažėtų.

„Kiek mes remiame gamintojus, tiek jie pastoviai mažina kainas. Aš sakyčiau, netgi šantažuoja, nes pasako - jūs privalote paremti ūkininkus, bet kad patys imtųsi kažkokių savo išlaidų mažinimo, pas save peržiūrėtų visas sąnaudas, tai šito mes nematome“, - kalbėjo ministrė.

V.Baltraitienė tikisi, kad premjeras turės tvirtą poziciją šiuo klausimu.

Vienos didžiausių šalyje pieno perdirbimo bendrovių „Rokiškio sūris“ vadovas sako, jog padėtis yra kritiška, todėl bus kalbama apie galimus bendrus veiksmus.

„Mes norime iš pirmų lūpų pateikti informaciją premjerui apie esamą situaciją rinkoje - apie tai, kad ji nerodo atsigavimo ženklų. Toks yra mūsų pagrindinis tikslas. Iš kitos pusės - apsitarimas, kokie gali būti bendri veiksmai Lietuvos pieno sektoriuje. Norėsime informuoti apie esamą situaciją ir mūsų matymą artimiausiu laikotarpiu. Ilgesniam laikotarpiui šioje vietoje yra labai sudėtinga, o situacija yra labai kritiška“, - BNS sakė „Rokiškio sūrio“ valdybos pirmininkas D.Trumpa.

Jis tikisi, kad pokalbis su premjeru bus produktyvus.

„Mes sprendimo būdų su gamintojais, su kooperatyvais, su stambiais pieno tiekėjais ieškome kiekvieną dieną, nes toks mūsų darbas. Mes aiškiai suprantame, kad Lietuvos pieno pramonė gali veikti kaip pilnas kompleksas - tai yra ir žaliavos gamyba, ir perdirbimas, ir pardavimai. Visi sako, kad mes galėsime atsivežti (iš užsienio - BNS) - mes tikrai nematome tokios galimybės ir dirbti toliau, nes atsiveždami pieną iš toliau būsime nekonkurencingi pasaulio rinkoje“, - kalbėjo D.Trumpa.

Balandžio pradžioje Seimas atšaukė skubotai ir pažeidus balsavimo procedūras priimtas įstatymo pataisas, kurios nustatė minimalias pieno supirkimo kainas, tačiau patobulintas projektas dar bus grąžintas Seimui. Jo autorius - „darbietis“ Jonas Kondrotas sakė, jog ketina dar pasitarti su smulkiaisiais ūkininkais, kurių nuomonė iki šiol nebuvo išklausyta.

Atšauktas įstatymas numatė, kad pieno supirkėjai ir perdirbėjai privalo mokėti ne mažiau kaip 165 eurus už toną pieno, o tarpininkai - ne mažiau kaip 130 eurų. A.Butkevičius balandžio pradžioje teigė, jog pieno kainos negali būti reguliuojamos jokiais įstatymais.

Sudėtinga padėtis pieno sektoriuje kilo dėl pasaulinės pieno krizės ir žaliavinio pieno pertekliaus. Šią situaciją pablogino ir 2014 metų vasarą Rusijos paskelbtas maisto produktų embargas iš ES, be to, didelę įtaką sektoriui padarė pernai pavasarį panaikintos ES taikytos pieno kvotos, kurios reguliavo jo gamybą visoje bendrijoje.

Rekomenduojami video