Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sutarta, kaip paskirstyti 18 mln. eurų paramą pieno gamintojams

 Kritus pieno supirkimo kainoms ir Lietuvos pieno gamintojų pajamoms, pastarieji ir Žemės ūkio ministerija susitarė, kaip paskirstyti pirmą šiemet paramą pienininkams. Sutarta, kad kooperatyvų ūkininkams bus skirta santykinai daugiau iš bendro 18 mln. eurų paramos paketo. Tačiau dalis ūkininkų šiuo sprendimu vis tiek nepatenkinti ir žada streikuoti.

„Pirmiausia šnekame, kad 18 mln. eurų, kaip nuostolių dalies kompensavimą, mes galime išmokėti balandžio pradžioje. Mes tą kompromisą radome. Už karvę mokėtume 66 eurus, o tiems, kurie priklauso kooperatyvams, būtų mokama 10 proc. didesnė išmoka“, - po susitikimo su pieno gamintojais žurnalistams sakė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Jos teigimu, 18 mln. eurų kompensacija bus mokama iš nacionalinio biudžeto. Vėliau paramos turėtų būti skirta daugiau.

„Tai yra vienkartinė parama. Mes šnekėjome, kad yra susidaręs 75 mln. eurų pajamų skirtumas tarp 2015 ir 2014 metų. Čia pirmoji 18 mln. eurų injekcija iš valstybės biudžeto, kaip valstybės pagalba. Jeigu gausime iš Europos Sąjungos lėšų, tai irgi būtų papildomi pinigai“, - teigė ministrė.

Lietuvos žemės ūkio kooperatyvų asociacijos valdybos pirmininkė Jūratė Dovydėnienė žurnalistams teigė, jog šis sprendimas yra laikinas ir šiek tiek palengvins ūkininkų finansinę situaciją.

„Tendencija yra tokia, kad kooperatyvai gauna šiek tiek mažesnes kainas nei kiti rinkos dalyviai, ir mes esame priversti mokėti šiek tiek mažesnes kainas savo žemdirbiams, tai būtų visiškai pagrįsta ir pateisinta, kodėl turėtų kooperatyvų ūkininkams būtų mokama daugiau“, - kalbėjo J.Dovydėnienė.

Jos teigimu, būtent pieno gamintojai siūlė, kad kooperatyvai gautų 10 proc. didesnes išmokas dėl jų patirtų didesnių nuostolių 2014-2015 metais.

Lietuvos pieno gamintojų asociacijos pirmininkas Jonas Vilionis sprendimu liko nepatenkintas ir pažadėjo, jog kovo 30 dieną Vilniuje bus surengtas pieno gamintojų streikas.

Žemės ūkio ministerija ketina sukurti darbo grupę, kuri spręstų, kaip padėti pieno sektoriui ilgalaikiu laikotarpiu.

Lietuva vasarį pateikė EK prašymą skirti papildomai 75 mln. eurų paramos šalies pieno sektoriui. V.Baltraitienė kovo pradžioje BNS sakė, kad gavus dar tiek pat, būtų skira iš valstybės biudžeto. Pernai iš šalies biudžeto pieno gamintojams skirta dar 12,23 mln. eurų paramos.

Rekomenduojami video