Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pieno gamintojams atkeliauja 18 mln. eurų

Pieno gamintojams skirta nacionalinė parama – 18 mln. eurų. Paramos lėšos bus pradėtos mokėti nuo gegužės 5 d.

Nacionalinė parama pieno gamintojams bus teikiama už laikomas pienines karves (už karvę – 78,23 Eur). Kooperatinės bendrovės (kooperatyvo), superkančios iš savo narių daugiau kaip 50 proc. viso superkamo pieno, nariams skiriama 10 proc. didesnė parama – jiems bus mokama po 86,05 Eur už pieninę karvę.

Paramos sulauks tie pieno gamintojai, kurie 2015 m. gruodžio–2016 m. sausio–vasario mėn. VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centre registruotiems pieno supirkėjams pardavė žalią pieną ir savo vardu Ūkinių gyvūnų registre 2016 m. kovo 1 d. turėjo registruotų pieninių karvių. Be to, jie turi būti ne vėliau kaip iki 2016 m. kovo 1 d. registruoti Žemės ūkio ir kaimo verslo registre kaip valdos valdytojai arba partneriai.

Savivaldybės jau turi duomenų apie pieno gamintojus, galinčius pretenduoti gauti nereikšmingą (de minimis) nacionalinę paramą suvestines. Pretenduojantys gauti nereikšmingą (de minimis) paramą pieno gamintojai suskirstyti pagal savivaldybės teritorijose esančias seniūnijas.

Savivaldybės duomenis apie pieno gamintojus turi perduodi atitinkamoms seniūnijoms. Jų darbuotojai pieno gamintojų paraiškas nacionalinei pagalbai gauti turi surinkti iki balandžio 22 d. ir jas VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centrui (toliau – ŽŪIKVC) persiųsti el. paštu nacionaline.pagalba@vic.lt raštą ir suvestinę (excel formatu) iki balandžio 25 d. Suvestinėje turi būti nurodyta pieno gamintojų paraiškų nacionalinei paramai gauti registracijos data ir elektroninės paraiškos pareiškėjų, kurie 2016 m. kovo 1 d. turėjo 51 ir daugiau karvių, kopijas.

Iš seniūnijų pieno gamintojų surinkus paraiškas nacionalinei pagalbai gauti, pateiktas vėliau kaip 2016 m. balandžio 22 d., tačiau ne vėliau kaip iki 2016 m. birželio 6 d. (įskaitytinai), prašome kas savaitę perduoti ŽŪIKVC el. paštu nacionaline.pagalba@vic.lt raštą ir suvestinę (excel formatu), nurodant pieno gamintojų pavėluotai pateiktų paraiškų nacionalinei paramai gauti registracijos datą ir pateikiant elektroninių paraiškų kopijas.

Paramą išmokės Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos.

VL, ŽŪIKVC inf.

Rekomenduojami video