Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Pienas LT“ bendrovei „pakibo“ 4 mln. eurų papildoma parama

 Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybai (FNTT) tikrinant kooperatyvo „Pienas LT“ pieno perdirbimo gamyklai teikiamos paramos skaidrumą, Žemės ūkio ministerija grąžino Nacionalinei mokėjimų agentūrai (NMA) iš naujo vertinti „Pienas LT“ paraišką dėl maždaug 4 mln. eurų papildomos paramos. NMA prašoma pateikti papildomų duomenų.

Ministerijos Projektų atrankos komitetas gegužės 25 dieną grąžino „Pieno LT“ paraišką NMA vertinimui. Agentūra turės pateikti papildomus duomenis, ar dėl „Pieno LT“ veiklos nėra pradėtas ikiteisminis tyrimas ir ar kooperatyvas yra teisingai įvykdęs visus su Europos Sąjungos (ES) parama susijusius įsipareigojimus, rašoma komiteto posėdžio protokole.

Komiteto pirmininkas, žemės ūkio viceministras Saulius Jakimavičius BNS sakė, jog paraiška buvo grąžinta naujam vertinimui, nes FNTT tikrina dokumentus, susijusius su „Pienas LT“ paraiška.

„Kiek mus informavo agentūra, jos buvo paklausta tam tikrų dokumentų. Jų klausė Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba. Ji lyg prašė dokumentų, susijusių su šiuo projektu. Mes neturime duomenų, ar jie pradėjo tyrimą, nes jie paprastai ir neinformuoja. Jeigu tyrimas yra pradėtas, tai yra tam tikros procedūros, kad stabdytume, jei buvo neteisėtas panaudojimas“, - tvirtino S.Jakimavičius.

FNTT Veiklos analizės ir planavimo skyriaus vedėjas Kęstutis Dirsė teigė, jog ikiteisminis tyrimas dėl „Pieno LT“ veiklos nėra pradėtas, tačiau tikrinama informacija.

„FNTT šiuo metu atliekamas gautos ir gaunamos informacijos patikrinimas“, - BNS sakė K.Dirsė.

„Pieno LT“ valdybos pirmininkas Naglis Narauskas BNS sakė nežinantis, ar vyksta kokie nors tyrimai, tačiau tikino, kad tai susiję su balandžio pabaigoje tuometinio Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininko Sauliaus Bucevičiaus „Lietuvos ryte“ išsakyta kritika, jog „Pieno LT“ gamyklos projektas kelia daug abejonių.

„Mes svarstome galimybę, kad būtų padėtas taškas šiose spekuliacijose - patiems kreiptis į FNTT su klausimu ir pasiūlymu. Su klausimu, ar tyrimas yra pradėtas, ir pasiūlymu bendradarbiauti, jei jis yra pradėtas, kad tas klausimas būtų greičiau uždarytas“, - kalbėjo N.Narauskas.

Anot jo, į FNTT numatoma kreiptis artimiausiu metu, nes kalbos apie tyrimą daro neigiamą įtaką bendrovei.

„Mes esame įsitikinę, kad vykdome visus sutartinius įsipareigojimus teisingai“, - BNS tvirtino N.Narauskas.

NMA Komunikacijos skyriaus atstovė Aistė Mileikaitė BNS sakė nežinanti, kada agentūra iš naujo pateiks savo išvadą, nes vertinimo procesas dar nėra prasidėjęs.

Beveik 15 mln. eurų europinės paramos jau gavęs „Pienas LT“ šiemet paprašė dar 4 mln. eurų paramos džiovykloms. NMA balandžio pabaigoje buvo sutikusi skirti šią paramą.

„Pienas LT“ pakoregavo ES remiamą gamyklos projektą po to, kai 2014 metų birželį bankrutavo džiovyklų įrangą gamyklai turėjusi tiekti Vokietijos bendrovė „Finnah GmbH Prozess-und Verpackungstechniks“, o kitas gamintojas paprašė didesnės kainos.

Šiuo metu gamykloje įrengiamos džiovyklos, o liepą ji pradės gaminti koncentruotus išrūgų ir pieno baltymus. Visu pajėgumu nauja įmonė turėtų veikti rudens pradžioje.

Į „Pienas LT“ gamyklą iki šių metų jau investuota 33,6 mln. eurų (iš jų 14,7 mln. eurų - ES parama). Kooperatyvo pajininkai į projektą investavo per 20 mln. eurų.

Rekomenduojami video