Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Persodinimo ABC

Pagrindinis ir lemiamas auginimo veiksnys – tinkamas substratas. Taip tvirtina floristas, augalų kolekcininkas Andrius Plindinas. Jis naudoja aukštos kokybės kompostą, kepinto molio kačių kraiką, vietoje kurio galima naudoti perlitą, ir sijoto žvyro be akmenukų.

„Proporcija yra labai paprasta: litras juodžemio, pusė litro žvyro, pusė litro kepinto molio granulių“, – aiškino floristas.

Anot A.Plindino, į šį mišinį galima sodinti viską. Jis tinka net pomidorams. Tačiau persodinant aroninius augalus, pavyzdžiui, anturius, reikėtų į jį primaišyti pigesnio orchidėjų substrato ir pridėti durpių. Svarbu, kad substratas pasidarytų lengvesnis. Floristas atkreipė dėmesį, kad visi parduotuvėje pirkti augalai dėl fitosanitarinių reikalavimų sodinami į durpes. Todėl įsigijus tokį augalą reikėtų mėnesį jį palaikyti namie ir tik tada persodinti į tinkamą žemę. Persodinant augalus skylutę vazono dugne galima pridengti molio šuke ar didesniu akmeniu. Tiks ir du trys sluoksniai popierinio rankšluosčio. Per tris mėnesius popierius suirs, o iki to laiko augalas prisiaugins pakankamai šaknų, todėl žemės pro skylutę nebebyrės.

Prieš persodinimą reikėtų nelaistyti kaktusų, sukulentų – visų tų augalų, kuriems reikia mažiau vandens. Persodinant dalis šaknų neišvengiamai pažeidžiamos. Jei tokį augalą iš karto, kai tik persodinsite, palaistysite, nupus šaknys. Tačiau kitus augalus dvi trys dienos prieš persodinimą reikėtų palaistyti. Jei augalą auginate jau porą trejetą metų, jį persodindami ištraukite iš vazono, lengvai pajudinkite šaknų gniužulą ir jį visą įstatykite į naują vazoną, o tuščius tarpus vazone užpildykite nauju substratu. Pasak A.Plindino, persodinti augalus galima bet kokiu metų laiku, tačiau tinkamiausias metas tai daryti yra nuo kovo iki birželio. Šiuo laiku drąsai galima persodinti visus augalus – iki rudens jie suspės sutvirtėti, susiformuos imuninė sistema.

Rekomenduojami video