Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Per savaitę išgelbėti trys gandrai

Šiemet nelaimingi metai gandrams. Ypatingai jų daug sužalotų, nusilpusių Kėdainių rajone. Vien per praėjusią savaitę tarnyboms teko gelbėti net tris gandrus – vieni jų buvo sužaloti ar nusilpę, o kiti pakliuvę į spąstus. Vienus paukščius gelbėjo Kėdainių mieste įsikūrusi Gyvūnų gerovės tarnyba „Pifas“, kitus – ugniagesiai gelbėtojai. 

Penktadienį – du

Penktadienį Kėdainių rajone buvo išgelbėti net du gandrai. Po 13 val. Bendrasis pagalbos centras sulaukė Justinavos sodų gyventojo skambučio, kuris pranešė, kad Kėdainiuose, Gandrų krantinėje, ant vandens bokšto gandralizdyje įsipainiojęs gandras.

Į įvykio vietą atvyko ugniagesiai, kurie iki gandralizdžio pakilo automobilinėmis kopėčiomis. Ugniagesiams pasikėlus iki gandralizdžio gandras išlaisvintas ir paleistas į laisvę. Paukštis stipriau nenukentėjo.

Vien per praėjusią savaitę tarnyboms teko gelbėti net tris gandrus – vieni jų buvo sužaloti ar nusilpę, o kiti pakliuvę į spąstus. Vienus paukščius gelbėjo Kėdainių mieste įsikūrusi Gyvūnų gerovės tarnyba „Pifas“, kitus – ugniagesiai gelbėtojai.

Gelbėjo gyvūnų tarnyba

Antras gandras gelbėtas irgi penktadienį. Apie pietus Gyvūnų gerovės tarnybas „Pifas“ sulaukė vyro skambučio, kuris pranešė, kad Keleriškių miške rado gulintį gandrą. Deja, vyras buvo su motociklu ir atvežti paukščio į gyvūnų tarnybą neturėjo galimybės.

„Nuvykome ir radome musėmis apėjusį, išsekusį paukšti be išorinių sužeidimo žymių. Per kelias dienas paukštis atsigavo ir buvo paleistas ten, kur radome“, – pasakojo Greta Linkė, Gyvūnų gerovės tarnybos Kėdainiuose koordinatorė.

Į laisvę nebegrįš

Dar vieną gandrą Gyvūnų gerovės tarnyba „Pifas“ gelbėjo praėjusį antradienį.

„Sulaukėme moters skambučio, kad jau ilgą laiką guli gandras baloje. Nuvykus į vietą paaiškėjo, kad gandras negali judėti dėl atviro kojos lūžio. Greičiausiai buvo kliudytas mašinos.

Paukščiui skubiai suteikta veterinarinė pagalba, operacijos metu pašalinta lūžusi kojos dalis. Šiandien gandras pasveikęs ir išmokęs naujai vaikščioti pasiremiant sparnu. Taip kompensuojama amputuota koja. Deja, jis grįžti į laisvę jau nebegalės“, – paaiškino G. Linkė.

Gyvena aptvare

Gandras jau paliko veterinarijos klinikos stacionarą ir apsigyveno lauko aptvare. Paukštis jaučiasi gerai, tik liūdna, kad į laisvę jis jau niekada nebus paleistas, nes neišgyventų po patirtos traumos.

„Šiemet nelaimingi metai gandrams. Ypatingai jų daug sužalotų, nusilpusių Kėdainių rajone. Gavę pranešimą paimame nelaimėlius. Apžiūrime, ar paukščiai išorinių sužeidimų neturi, įvertiname būklę. Paukščius apžiūri veterinarai, kurie paskiria vaistus. Džiaugiamės geros valios žmonėmis, kurie mus paremia, žmonės linki  sužeistiems sparnuočiams sveikatos“, – kalbėjo Gyvūnų gerovės tarnybos Kėdainiuose koordinatorė.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video