Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Per savaitę AKM patvirtintas 19 šernų
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad šią savaitę (liepos 11–15 d.) afrikinis kiaulių maras (AKM) Lietuvoje nustatytas 1 sumedžiotam ir 18 nugaišusių šernų, Estijoje – kiaulių ūkyje.

AKM virusu užsikrėtęs šernas buvo sumedžiotas Kaišiadorių rajono Palomenės seniūnijos miške, 3 gaišenos rastos Žeimių, po 1 – Užusalių ir Kulvos seniūnijų teritorijose (Jonavos r.), 5 gaišenos aptiktos Pravieniškių ir Rumšiškių (Kaišiadorių r.), 7 – Anykščių, Debeikių ir Troškūnų (Anykščių r.) ir 1 – Papilio (Biržų r.) seniūnijų apylinkėse.

Savivaldybėse, kuriose randami AKM užsikrėtę šernai, toliau vykdoma intensyvi gaišenų paieška, tikrinami maži kiaulininkystės ūkiai dėl biologinio saugumo reikalavimų įgyvendinimo.

Lietuvoje nuo šių metų pradžios nustatyta 117 AKM židinių vietų, virusas patvirtintas 183 šernams (147 gaišenoms, 36 sumedžiotiems).

Estijoje šią savaitę patvirtintas ketvirtas AKM protrūkis kiaulių ūkyje. Liga nustatyta Jarvoje, smulkiame ūkyje, kuriame buvo laikomos 5 kiaulės savo reikmėms. AKM diagnozuotas 1 kiaulei, tačiau visos buvo saugiai sunaikintos, atlikti dezinfekcijos darbai. Aplink ūkį 3 km ir 10 km spinduliu nustatytos apsaugos ir priežiūros zonos.

VMVT primena, kad radus šerno gaišeną, apie tai reikia informuoti teritorines valstybines maisto ir veterinarijos tarnybas arba paskambinti nemokamu, visą parą veikiančiu telefono numeriu 8 800 40403.

Šerno gaišenų negalima liesti ar judinti, mėginti transportuoti, perspėjama pranešime spaudai. Mėginius paims ir visus darbus, susijusius su saugiu gaišenos sunaikinimu, atliks atvykę specialistai.

Rekomenduojami video