Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Per reidą patikrino turinčius lauko tualetus: padalijo ir baudas

Aplinkosaugininkai kartu su „Rokiškio vandenų“ darbuotojais surengė reidą Labgaliuose netoli Jūžintų ir tikrino, kaip prie centralizuotų tinklų neprisijungę gyventojai tvarko buitines nuotekas.

Kaip antradienį sakė „Rokiškio vandenų“ direktorius Leonas Butėnas, prieš kelis mėnesius Laibgaliuose pradėjo veikti nauji nuotekų biologinio valymo įrenginiai, tačiau galimybe prisijungti prie centralizuotų tinklu pasinaudojo pernelyg mažai gyventojų – tik šiek tiek daugiau nei pusė: iš 150 namų prie centralizuotų tinklų prisijungė 80.

Likusieji su nuotekomis tvarkosi, kaip jau buvo įpratę anksčiau – kiemuose turi įsirengę vietines nuotekų sistemas arba toliau naudoja lauko tupyklas. Per reidą tikrintojai apsilankė 22 namuose ir suskaičiavo, kad 10 gyventojų nuotekas išsiveža patys, 4 jau turi pasistatę mažuosius biologinio valymo įrenginius, o 5 gyventojai dar tik planuoja jungtis prie centralizuotų tinklų.

Išvežti irgi kainuoja

Trys vargingai gyvenantys laibgaliečiai tikino neturintys pinigų, ką nors keisti. Jie ir toliau naudojasi lauko tualetais, tačiau išmatų, kaip senais laikais, jau niekam nebegalima išversti į duobes daržuose. Samdantis vietinius vežėjus jas išsiurbti ir išvežti – irgi sočiai kainuoja.

Reido metu buvo aptiktas tik vienas pažeidimas: nuotekos iš namo buvo leidžiamos tiesiai į aplinką. Pažeidėjas gaus baudą iki 300 eurų.

Paklaustas, kiek kainuoja prisijungimas prie centralizuotų tinklų, „Rokiškio vandenų“ vadovas patikino, kad jie tokių darbų neatlieka, tad jis ir nežino. „Manyčiau, kad už 1 tūkstantį eurų galima būtų įsirengti“, – svarstė direktorius.

Rekomenduojami video