Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pavasaris ne už kalnų: ženklai rodo, kad gamta jau bunda

Į Lietuvą iš šiltų kraštų jau sugrįžo daugelis paukščių – Dzūkijoje gamtosaugininkai stebi kelių dešimčių rūšių vandens paukščius. Šeštadienį virš Žuvinto rezervato praskrido pirmieji baltieji gandrai. Užlietose pievose klega antys, žąsys ir rudagalviai kirai.

Sugrįžę vandens paukščiai Žuvinę kelia tikrą klegesį. Nors Žuvinto ežero ledas dar laikosi, properšose jau plauko gulbės giesmininkės ir nebylės, didieji ančiasnapiai, antys klykuolės. Želmenys laukuose – jų pagrindinis maistas.

„Šiais metais Žuvinte žiemojo ne taip jau ir mažai vandens paukščių rūšių. Apylinkėse buvo ir gulbių, ir didžiųjų baltųjų garnių, stebėdavom ilgasnapes višteles. Teko matyti ir retesnių rūšių – ūsuotąsias zyles, jūrinį erelį“, – pasakojo Žuvinto biosferos rezervato direktorius Arūnas Pranaitis.

Žuvinto ežero saloje – pulkai pilkųjų žąsų ir pempių, skelbiančių pavasarį. Garniai atskridę neužsibuvo, o pirmosios gervės jau plasnoja sparnais, nedrąsiai pradeda giedoti ir juodieji strazdai, renkasi didžiosios antys, cyplės.

Pavasaris pasak gamtosaugininkų ateina laiku. Buktos miške ant nuverstos medienos jau dygsta pirmieji grybai – austriškosios plačiataurės, žydi žalčialunkiai.

Dzūkijos vandenyse – dešimtys tūkstančių paukščių, jų ežeruose ir pievose susirenka apie pusantro šimto rūšių.

„Be abejo, paukščių būna žymiai daugiau, bet mes žiūrim tik didžiuosius ežerus, nes kur dar pelkutės, ežerėliai, užliejamos pievos, manau, kad parko teritorijoj būna apie šimtas tūkstančių sparnuočių. Netrukus turėtų parskristi rudės, tokios antytės, viena rečiausių rūšių Lietuvoj, taip pat turi pasirodyti didieji baubliai ir švykšnos“, – sakė Metelių regioninio parko direktorius Ramūnas Krugelis.

Šeštadienį virš Žuvinto praskrido pirmieji baltieji gandrai, nors, pasak ornitologų, jų grįžimo į Lietuvą diena švenčiama kovo dvidešimt penktąją.

 

Rekomenduojami video