Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pavasarį gyventojai ieško kapų prižiūrėtojų: už vieną sutvarkymą moka ir 90 eurų

Atėjus pavasariui vis daugiau gyventojų ima tvarkyti artimųjų kapus. Tačiau ne visi tai daro patys, užsienyje ar Lietuvoje gyvenantys vyresnio amžiaus žmonės į pagalbą pasitelkia kapų prižiūrėtojus. Jie atlieka visus darbus – ravi, sodina ir laisto gėles, valo paminklus, uždega žvakes. O jų paslaugos siekia nuo 35 iki 90 eurų.

Šiuo metu kapų prižiūrėtojų skelbimų netrūksta. Tačiau jų siūloma kaina skiriasi. Brangiausiai tokią paslaugą teikia kapų priežiūros paslaugas teikiančios įmonės, kurios įrengia kapavietes. Jos ne tik stato paminklus, kloja plyteles ar pila skaldą, bet ir sodina ar pamerkia vazose gėles, uždega žvakes.

Toks vienkartinis kapo sutvarkymas kainuoja beveik 60 eurų, o proginis, skirtas kokiai nors šventei, pavyzdžiui, prieš Motinos dieną ar Vėlinėms, kaip skelbia pačios įmonės, kainuoja beveik 90 eurų.

Tačiau į šias kainas neįeina gėlės, žvakės ir kitos reikalingos medžiagos.

Džiaugiasi mažesne kaina

Kaune gyvenanti Vitalija portalui tv3.lt pasakojo, kad jos artimųjų kapais Klaipėdoje jau 4 metus rūpinasi kapų prižiūrėtoja. „Man sveikata dar leidžia ir pačiai rūpintis kapais, tačiau neturiu tiek laiko, ypač vasarą, juk tada tektų beveik kas savaitę važiuoti laistyti kapinėse gėlių. Todėl ir pasamdžiau moterį, kuri tai padarytų už mane. Įprastai kapų priežiūros sezonas prasideda prieš Motinos dieną ir baigiasi per Vėlines.

„Pavasarį ir vasarą reikia rūpintis gėlėmis, jas pasodinti, laistyti ir ravėti. Rudenį prasidėjus pirmosioms šalnoms gėlių nebelieka, tačiau tada reikia grėbti ir rinkti nukritusius lapus.

pat paprašau, kad kapų prižiūrėtoja kas mėnesį uždegtų žvakes. Nors kas porą mėnesių pati atvykstu aplankyti kapų, bet prašau, kad kapų prižiūrėtoja kas mėnesį siųstų man nuotraukas. Tokiu būdu nesistengiu kontroliuoti jos darbo, tiesiog smalsu, kaip auga gėles ir atrodo kapas“, – pasakojo Vitalija.

Moteris pasakojo, kad už mėnesį ji kapų prižiūrėtojai moka 35 eurus. „Per mėnesį kapus ji aplanko 3 kartus. Kartais dažniau, jeigu, pavyzdžiui, labai sausa ir reikia dažniau laistyti. Tose pačiose kapinėse moteris prižiūri ir daugiau kapų. Tad kiekvieną prižiūri priklausomai nuo poreikio.

Dažnai išgirstu, kad kiti už kapų priežiūrą moka brangiau, bet man kaina nesikeitė jau 4 metus. Tačiau jeigu reiktų ieškoti naujos kapų prižiūrėtojos, manau, už paslaugas jau reiktų mokėti daugiau“, – svarstė Vitalija. Dirbtinės gėlės Sezonas prasideda pavasarį Kaune ir jo rajone kapus prižiūrinti Dovilė pasakojo, kad žmonės šią paslaugą užsisako sušilus orams ir žemei.

„Pavasarį prasideda darbų sezonas. Žmonės nori, kad po žiemos kapas būtų sutvarkytas, surinktos visos šiukšlės. Dažnai po Vėlinių būna likę sudžiūvusių gėlių, vainikų ar žvakių. Kiti po šio sutvarkymo prašo kapą apsodinti gėlėmis.

Dėl kapų priežiūros paslaugų ir kainų su klientais susitariame individualiai.

Kaina priklauso nuo darbų kiekio, kiek jų reikia padaryti. Paprastai vienkartinis kapo sutvarkymas Kauno kapinėse kainuoja 35 eurus, o Kauno rajono – 30 eurų“, – pasakojo Dovilė.

Vilniuje ir jo rajone kapų priežiūra užsiimanti Ilona pasakojo, kad turi klientų ratą, kurie kreipiasi jau keletą metų iš eilės. „Prižiūriu kapus daugiau negu 7 metus. Tad jau turiu savo klientų ratą. Dažniausiai kreipiasi užsienyje gyvenantys žmonės. Jie prašo pasodinti gėlės, uždegti žvakes, ir atlikti kitus kapų priežiūros darbus. Kiekvieną kartą sutvarkiusi kapus, jiems siunčiu nuotraukas. Žmonėms tai patinka, jie ne tik pamato, kaip sutvarkytas kapas, bet bent jau tokiu būdu jaučiasi jį ir virtualiai aplankę“, – pasakojo moteris.

Anot jos, kapų priežiūros kaina priklauso nuo vietos, Vilniaus mieste klientai moka 40 eurų už mėnesį, o Vilniaus rajone – 50 eurų.

Kapų priežiūra – laikinas uždarbis

Kita kapų prižiūrėtoja Jolita paslaugas teikia Šiaulių mieste ir rajone. Moteris pasakojo, kad šia veikla užsiimti pradėjo neseniai, prieš metus.

„Ilgą laiką nedirbau, nes slaugiau savo neįgalią dukrą, kurią pernai palaidojau. Po to ieškojau darbo, bet karantino metu sunkiai sekėsi jį rasti. Todėl įdėjau skelbimą, kad tvarkau kapus. Sulaukiau keleto užsakymų ir šis darbas man patiko, tad ir toliau rūpinuosi kapais“, – pasakojo moteris. Anot jos, kapų tvarkymo sezonas prasideda pavasarį.

„Žmonės prašo atlikti paprastus darbus – ravėti, pasodinti gėles, jas palaistyti, nuvalyti paminklus. Dėl kapų priežiūros dažniausiai kreipiasi užsienyje gyvenantys žmonės, taip pat vyresnio amžiaus, kurie patys artimųjų kapais pasirūpinti jau nebegali“, – aiškino Jolita. Jos teigimu kapų priežiūros paslaugų kaina priklauso ir nuo kapinių vietos, jeigu jos ne mieste, bet rajone, mokėti reikia daugiau.

„Šiaulių rajone kapų priežiūra mėnesiui kainuoja 50 eurų. Per mėnesį kapų tvarkyti atvykstu du kartus, jeigu žmogus pageidauja dažniau, tai kainuoja brangiau. Šiaulių mieste kapų priežiūra mėnesiui kainuoja 35 eurus. Tačiau į šią sumą neįeina žvakės ir gėlės“, – pasakojo Jolita.Rekomenduojami video