Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pašto korespondencijos sulauks tik tvarkingų laiškų dėžučių savininkai

Pašto korespondencijos siuntų ir prenumeruojamų spaudos leidinių greitu metu gali sulaukti ne visi adresatai. Lietuvos paštas savo pranešime spaudai gyventojams primena, kad iki liepos 31 dienos neįsirengus tvarkingų gaunamųjų laiškų dėžučių visas gautas siuntas atsiimti bus galima tik pašte. 

„Tiems, kas dar neturi įsirengę tvarkingų gaunamųjų laiškų dėžučių, raginame nedelsti ir per ateinančią savaitę jas įsirengti taip, kaip to reikalauja Pašto įstatymas. Neturint laiškų dėžutės ar, jeigu gaunamųjų laiškų dėžutė yra nerakinama, sulūžusi ir nesandari, nuo rugpjūčio 1 dienos jose nebus paliekamos nei pašto korespondencijos siuntos, nei prenumeruojami spaudos leidiniai. Atsiimti gautas siuntas be išankstinio pranešimo bus galima tik pašte“, – tvirtino Lietuvos pašto Pašto tinklo tarnybos direktorė Inga Dundulienė.

Gyventojai, turintys įsirengę tvarkingas gaunamųjų laiškų dėžutes, sudaro sąlygas saugiam ir kokybiškam pašto korespondencijos ar spaudos leidinių pristatymui.

„Nerakinama ar nesandariai užsidaranti laiškų dėžutė yra viena iš dažniausių dingstančių pašto siuntų priežasčių. Tuo tarpu kiaurose gaunamųjų laiškų dėžutėse paliekami laiškai ar spaudos leidiniai, lyjant lietui, permirksta ir sukelia nepatogumų patiems adresatams“, – pažymėjo I. Dundulienė.

Pašto įstatymas įpareigoja gyventojus įsirengti rakinamas, aiškiai ir suprantamai numeruotas gaunamųjų laiškų dėžutes, kurios turi būti laiškininkams lengvai prieinamose vietose: daugiabučiuose namuose – kiekvienoje laiptinėje ne aukščiau kaip antrame namo aukšte; individualiuosiuose namuose – prie įėjimo į gyvenamąją teritoriją arba ant greta gatvės esančių namų sienų, tvorų, stovelių; sodininkų bendrijose – prie pagrindinių įvažiavimų į sodininkų bendriją; įmonėse, įstaigose ar organizacijose – prie pagrindinio įėjimo į pastatą.

Taip pat Lietuvos paštas primena, kad įmonės, įstaigos ir organizacijos ant gaunamųjų laiškų dėžučių turi aiškiai ir suprantamai užrašyti savo pavadinimą.

Rekomenduojami video