Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Paroda „Ką pasėsi...“ siūlė naujas galimybes

Šiandien dar galite apsilankyti Aleksandro Stulginskio universitete (Kauno r.) vykstančioje tarptautinėje žemės ūkio parodoje „Ką pasėsi... 2017“. Tai 22-oji „Ką pasėsi...“ ir 44-oji šiame universitete rengiama paroda, kuri tradiciškai kasmet gerina rekordus – šįmet dalyvauja net per 300 įmonių ir organizacijų bei apie 200 smulkiųjų augintojų, gamintojų ir amatininkų. Atvyko 23 bendrovės iš 17 valstybių. Taigi noras parodyti save ir pažiūrėti į kitus neblėsta.

Pirmiausia patys išbando

Tradicinė ne tik paroda. Kasmet tradiciškai parodoje „Ką pasėsi...“ pirmuoju smuiku groja AB „Lytagra“ – absoliuti lyderė arba viena iš lyderių tiek pagal ekspozicijos plotą, tiek pagal pristatomos žemės ūkio technikos įvairovę. Tačiau ūkininkams patinka šios bendrovės tradicija Lietuvos rinkai pristatyti tik „Lytagros“ išbandytą žemės ūkio techniką.

„Nors mūsų tiekiamą žemės ūkio techniką išbando gamintojai, mes ją dar kartą išbandome Kauno rajone esančios žemės ūkio bendrovės 3 tūkst. ha laukuose. Neslėpsiu – buvo atvejų, kai teko techniką gamintojams grąžinti. Ji gal ir buvo kokybiška, tačiau kilo abejonių dėl jos tinkamumo dirbti Lietuvos specifinėmis gamtos sąlygomis“, – sakė AB „Lytagra“ valdybos pirmininkas Adomas Balsys.

Labai tikėtina, kad ir dėl šios priežasties „Lytagra“ surinko didžiausią parodos medalių kolekciją.

„Pirmaisiais metais gaudavome net po kelis medalius, o pastaraisiais 15 metų – po vieną, taigi kolekcijoje beveik trisdešimt medalių“, – sakė A.Balsys.

Tradicija nepažeista ir šįmet – parodos medaliu įvertintas „Lytagros“ tiekiamas šarnyrinis ratinis traktorius „New Holland T9.700“.

Naujos robotų savybės

Pieno gamintojų dėmesio susilaukė UAB „DeLaval“ siūlomas melžimo robotas „DeLaval VMS™“.

„Šie melžimo robotai išsiskiria veiksmingumu, tvirtumu ir nuolatiniu našumu. Vienas robotas per dieną gali primelžti iki 3 tūkst. litrų pieno, be to, neskaitant kitų dalykų, šie robotai tiekiami su keturių ketvirčių melžimo ir mastito nustatymo indekso (MDi), naudojamo analizuojant pieną, technologija“, – pridūrė UAB „DeLaval“ generalinis direktorius Albinas Šulinskas.

Kitas svarbus niuansas – šis robotas kontroliuoja, ar karvė nepalieka melžimo vietos anksčiau laiko.

„DeLaval“ ekspozicijoje ūkininkai domėjosi ir automatine karvių kūno balų vertinimo sistema.

„Ši sistema ūkininkui labai padeda stebėti karvių įmitimą arba suliesėjimą, taigi galima keisti racionus, o neretai ir užbėgti ligai už akių“, – sakė A.Šulinskas.

Itališkos krautuvo paslaptys

UAB „Rovaltra“ šįmet savo apdovanojimų kolekciją papildė medaliu už Italijos kompanijos „Merlo S.p.A“ teleskopinį krautuvą „Merlo TF 38.10-120“. Šio modelio krautuvas išsiskiria tuo, kad variklis montuojamas mašinos šone, o strėlę su važiuokle jungianti ašis yra važiuoklės gale.

„Toks sumanymas yra ne dėl gražesnio dizaino. Tai „Merlo S.p.A“ kompanijos patentas. Tokiu atveju svoris tarp tiltų pasiskirsto vienodai, todėl mašina yra labai stabili, be to, iki 360 laipsnių padidėja matomumas iš kabinos“, – sakė UAB „Rovaltra“ generalinis direktorius Romualdas Trainaitis.

Tarp kitų privalumų galima paminėti ir pirmą kartą teleskopinių krautuvų gamyboje pritaikytą modulinę konstrukciją ir atitinkamą mašinos surinkimo būdą, kuris padidino gamintojų darbo našumą ir sumažino savikainą.

„Tai gera žinia potencialiems „Merlo“ krautuvų pirkėjams – kainos ir kokybės santykis pagerėjo pirkėjų naudai ir... konkurentų liūdesiui“, – sakė R.Trainaitis.

Vaistas nuo dirvožemio erozijos

Parodą kaip ant delno galėjai pamatyti nuo UAB „Agroteka“ 40 t talpos grūdų džiovyklos viršutinės aikštelės. Pasak bendrovės direktoriaus Eimanto Kavoliūno, „Agroteka“ pastaraisiais metais labai sustiprino grūdų sandėliavimo įrangos pasiūlą.

„Siūlome šiuolaikinius bokštinius sandėlius grūdams laikyti – plačiadugnius ir su vidiniu kūgiu „Silesfor DP“ bei 43 t talpos ekspedicinius bokštus „AG Projekt SLK“, skirtus norintiesiems grūdus greitai iškrauti“, – bėrė pasiūlymus E.Kavoliūnas.

Be to, „Agroteka“ šįmet ūkininkams siūlo Čekijos žemės ūkio technikos gamintojos „Farmet“ sėjamąją „Falcon“ su Strip-Till technologija, kai žemė įdirbama juostiniu būdu.

„Natūralių gamtos procesų ir žmogaus veiklos veikiamas dirvožemis neišvengiamai eroduoja, o juostinis žemės dirbimas leidžia kovoti su dirvožemio erozija. Dėl šios priežasties „Farmet“ pradėjo taikyti Strip-Till technologiją, pasižyminčią išskirtinėmis savybėmis kovojant su viršutinio derlingo dirvožemio sluoksnio irimu“, – sakė E.Kavoliūnas.

Švedai tobulino techniką

Švedijos kompanijos „Vaderstad-Verken“ antrinės įmonės Lietuvoje UAB „Vaderstad“ sritis yra labai specializuota: žemės dirbimas ir sėja. Tačiau patikimieji švedai kasmet ką nors naujo pasiūlo lietuviams ūkininkams. Per 15 veiklos metų 1 275 lietuviai ūkininkai įsigijo 2 350 „Vaderstad“ įvairių naujų ir dar apie 600 naudotų kompanijos mašinų.

„Šįmet ūkininkams pristatome atnaujintą, patobulintą 6 m sėjamąją „Spirit“. Iš esmės tai – nauja sėjamoji. Pakeistas valdymas, paviršiaus kopijavimas leidžia itin tiksliai įterpti sėklas važiuojant dideliu greičiu. Didelis papildomos įrangos pasirinkimas reiškia, kad „Spirit“ galima priderinti skirtingų tipų dirvožemiui ir įvairiems įdirbimo poreikiams“, – sakė UAB „Vaderstad“ generalinis direktorius Romas Naudžiūnas.

Šįmet vienas apie ateitį galvojantis ūkininkas žemaitis įsigijo 3 m „Spirit“ sėjamąją su plastikiniu bunkeriu.

„Šiais laikais radikalių išradimų žemės ūkyje nebebūna, tačiau technika kasmet tobulinama ir kiekviena naujovė ūkininkams suteikia naujų galimybių efektyviau dirbti“, – sakė R.Naudžiūnas.

Draugiškas pasirinkimas

Pieno gamintojai gerai žino Šilalės rajone pienininkyste užsiimantį UAB Raudonių ūkio vadovą Tomą Raudonių. Vienas iš kooperatinės pieno perdirbimo įmonės „Pienas LT“ pirmųjų narių ir entuziastų parodoje pristatė naujausią savo idėją, kurią pavadino „UAB „Raudoniai“ – draugiškas pasirinkimas“.

„Raudonių ūkis išaugo, todėl atskyrėme naują kryptį – gaminsime pašarus ir šėrimo papildus, baltyminius papildus bei baltyminius vitamininius priedus melžiamoms karvėms. Ja ir užsiims UAB „Raudoniai“, – pasakojo optimistiškai nusiteikęs Tomas. – Kas kitas gali geriau išmanyti, ko reikia melžiamoms karvėms, jeigu ne pienininkyste užsiimantys ūkininkai? Dažnai pastebėdavau ir ūkininkams pasakodavau, kad jie gyvulius neretai šeria neracionaliai. Tikrai galima ūkininkauti taupiau ir uždirbti daugiau.“

Darbai – nuo pamatų

Išskirtinės technologijos grūdų sandėliavimo bokštus montuojanti UAB „Inter-Silo“ šįmet ūkininkams pasiūlė atlikti ir tuos darbus, kurių iki šiol neatlikdavo, pavyzdžiui, darbus pradėti nuo pamatų. Iki šiol tai atlikdavo kitos kompanijos, todėl neretai kildavo problemų dėl darbų derinimo, būdavo prarandama daug laiko. Nuo šiol tokių problemų nebeliks.

„Darbus atliksime greičiau ir pigiau, nes galėsime tiksliau planuoti“, – sakė „Inter-Silo“ pardavimo ir marketingo vadovas Elonas Černiauskas.

Per trejus metus, iki šių metų pabaigos, Lietuvoje veiks jau 26 „Inter-Silo“ grūdų sandėliavimo bokštai. Ūkininkų susidomėjimas „Inter-Silo“ pasiūlymais labai išaugo lietingaisiais 2016-aisiais.

„Būtent tokia patirtis ir parodė, kad mūsų pasiūlyta grūdų sandėliavimo ir džiovinimo technologija suteikia galimybę sumažinti nuostolius“, – sakė E.Černiauskas.

Beje, „Inter-Silo“ bokštais domisi ir vidutinių ūkių savininkai. Pernai grūdų sandėliavimo bokštas „Inter-Silo“ pastatytas 100 ha ūkyje, šįmet irgi turi tokio dydžio ūkio užsakymą.

„Zetor“ keičia veidą

Naujus partnerius ir jų produktus parodoje pristatė UAB „Specagra“.

„Ūkininkus turėtų sudominti naujos mūsų partnerės iš Lenkijos – kompanijos „Team-Rol“ – gaminamos trašos „OrCal“. Jos padės greitai ir veiksmingai mažinti dirvožemio rūgštingumą“, – sakė „Specagra“ pardavimų vadovas Gintaras Balilionis.

Atidesnis ūkininkas pastebės kelis naujus šios kompanijos platinamų čekų gaminamų traktorių „Zetor“ modelius. Taip, „Zetor“ traktoriai pabrango, palyginti su gamintais anksčiau, tačiau neatpažįstamai pasikeitė ir šių traktorių kokybė. Pasak G.Balilionio, Lietuvoje jau parduota apie 1 000 „Zetor“ traktorių.

„Zetor“ atsisakė pigių ir abejotinos kokybės detalių iš Kinijos bei kitų šalių. Pagrindinis dėmesys – kokybei, todėl jau dabar čekai sėkmingai konkuruoja su garsiausiomis Vakarų šalių kompanijomis“, – tikino G.Balilionis.

Parodos „Ką pasėsi 2017“ medaliais ir diplomais apdovanoti:

  1. Melžimo robotas „Monobox“ (UAB „GEA Baltics“).
  2. Traktorius „Case IH Maxxum 125“ (UAB „Dotnuva Baltic“).
  3. Teleskopinis krautuvas „Merlo TF 38.10-120“ (UAB „Rovaltra“).
  4. Skystosios trąšos „Agrolinija - S“ (UAB „Biodinamika“).
  5. Šiaudų mineralizacijos mikrobiologinis preparatas „Ruinex“ (UAB „Bioenergy LT“).
  6. Augalų probiotikas „Plant Probiotic L101“ (UAB „Nord Organics“).
  7. Šarnyrinis ratinis traktorius „New Holland T9.700“ (AB „Lytagra“).
  8. Srutvežis „Euroliner 24000 TRS“ (UAB „Ivabaltė“).
  9. Kombainas „John Deere T670“ (UAB „DOJUS agro“).
  10.   10 . Savaeigis purkštuvas „HORSCH Leeb PT280“ (UAB „Audrokesta“).

 

 

Rekomenduojami video