Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Paramos maisto produktais gyventojai prašo ne iš gero gyvenimo

Prieš savaitę į rajono seniūnijas pristatyta ir pradėta dalinti parama maisto produktais sunkiai besiverčiantiems gyventojams. Nemokamo maisto paketai šį kartą pasiekė 2 521 gavėją – 59 mažiau nei pernai lapkritį. Vieni patys pasiėmė, o kitiems teko vežti į namus. Saugiai dalinti socialiniams darbuotojams padėjo savanoriai ir kiti pagalbininkai.

Maisto pakete – ir vienkartinės kaukės

Šį kartą maisto pakete – 8 produktai: kiaulienos konservai, makaronai, ryžiai, cukrus, konservuota šiupininė sriuba, greito paruošimo avižų košė su džiovintais vaisiais, aukštoje temperatūroje apdorotas pienas. Tai didelis kiekis produktų, kuriuos dalijant seniūnijų socialiniams darbuotojams tenka kviestis pagalbininkų.

Vėžaičių seniūnijoje penktadienį iškrovus produktus specialistė socialiniam darbui Stasė Grykšienė iš karto pranešė apie paramą žmonėms. Siekdami apsisaugoti patys ir saugodami paramos gavėjus supakuotus maisto produktus dalijo per langą. Beje, kartu buvo dalijamos ir vienkartinės kaukės.

Vėžaičių seniūnijos socialinė darbuotoja S. Grykšienė: „Stengiamės saugiai ir greitai išdalinti žmonėms maisto paketus.“Atskubėjusios pirmosios paramos gavėjos neslėpė, jog laukė šios dienos, nes karantino laikotarpiu nelengva verstis. „Sulaukę specialistės pranešimo, tuoj pat atvykome pasiimti, kad negaišintume, kad nesusidarytų grūstis, – sakė moteris. – Šie maisto produktai mums labai pravers, vertiname ją, dėkojame už gerą aptarnavimą.“

Šiemet paramos gavėjų šioje seniūnijoje mažiau nei pernai buvo paskutinį kartą. „Galbūt dalis vėžaitiškių įsidarbino, turi didesnes pajamas. Išimties tvarka galime skirti ir paramą sunkiomis ligomis segantiems ar kitoje bėdoje atsidūrusiems žmonėms, – kalbėjo S. Grykšienė. – Pirmasis davinys ne toks gausus kaip kalėdinis, bet gavėjai vertina, nebepriekaištauja.“ Supakuoti maisto produktus 145 Vėžaičių seniūnijos gyventojams padėjo savanorės – dukra ir anūkė, nes iš kito namų ūkio prisijungti negalėjo.

Karantinas prislėgė daugiau žmonių

Gargždų seniūnijoje 622 gavėjams teko išdalinti 2 721 kg maisto produktų. „Džiaugiamės Dauparų–Kvietinių seniūnijos darbuotojų geranoriškumu, kad mums leido produktus susikrauti šiose patalpose, pirmame aukšte. Taigi nebereikia šalti garaže pakuojant ir dalijant“, – patenkinta kalbėjo seniūnijos socialinė darbuotoja Zosė Stonienė.

Karantinas apsunkino gyvenimą, ypač antroji banga. „Tiek maisto produktų prašytojų pastaraisiais metais nebuvo, – pastebėjo socialinė darbuotoja. – Iki tol būdavo nuolatiniai, menkas pajamas turintys gavėjai, o rudenį kreipėsi nauji žmonės, šeimos. Gali būti, kad jiems reikia momentinės paramos, kol materialinė padėtis pagerės.“

Balandžio mėnesį dalijant paramą maisto produktais ją Gargždų seniūnijoje gaus dar daugiau nepriteklių slegiamų žmonių: sąraše jau yra 633. Pasak Z. Stonienės, gavėjai labai džiaugėsi kalėdiniu daviniu, gausiu ir įvairiu. Šį kartą jis kuklesnis, tačiau produktai vertingi ir pravers žmonėms, kurių pajamos per karantiną stipriai sumenkusios.

„Malonu, kad šį kartą pasirūpinta gavėjų saugumu – kiekvienam skirta po tris vienkartines kaukes, – dėstė Z. Stonienė. – Apie gautą paramą žmonėms pranešame SMS žinutėmis, bet vyresnieji jų neskaito, todėl tenka skambinti telefonu. Atvykusiems supakuotus maisto produktus paduodame per langą. Prašome nuvežti ir kaimynams.“

Socialinė darbuotoja pastebėjo, jog kartais geradaris savo džipu atveža gavėją pasiimti nemokamą maisto produktų paketą ir iš karto išgirsta replikų, kad ir turtuoliai gauna jų. Panašiai nutinka, kai neįgalus žmogus taksi automobiliu atvyksta paramos. „Mąstant stereotipiškai, apsirinkama: žmonės ne iš gero gyvenimo kreipiasi paramos“, – patikino Z. Stonienė. Pristatyti maisto produktus jai padeda ir artimos aplinkos žmonės. „Jaučiuosi gerai, nes dirbu prasmingą darbą“, – sakė socialinė darbuotoja.

Veža į namus

Priekulės seniūnijoje daugiausia rajone paramos gavėjų – 694, nors, palyginti su praėjusiais metais, šį kartą pora dešimčių sumažėjo. Visgi jų bus dar daugiau, nes neša prašymus.

Socialinės darbuotojos Virginijos Šiaulytienės teigimu, maisto produktų dalijimas karantino metu – sudėtingas darbas. Gerai, kad šį kartą skirta maišelių jiems pakuoti.

„Priekulės mieste gyvenantys paramos gavėjai dažniausiai ateina pasiimti, pristato ir kaimynams. Bet atokesniuose kaimuose gyvenantiems ligotiems, senyviems žmonėms vežame patys, nors kai kurie gyvena iki 25 kilometrų atstumu. Kuro išlaidų mums niekas neatlygina“, – dėstė V. Šiaulytienė. Išdalinti maisto produktų paketus padeda seniūnijos darbuotojai, savanoriai.

Dovilų seniūnijoje maisto produktų gavo 230 gyventojų, Dauparų–Kvietinių – 135, Endriejavo – 117, Veiviržėnų – 126, Agluonėnų – 87 (šiose gavėjų sumažėjo), o Kretingalės – 136, Sendvario – 130, Judrėnų – 99 seniūnijose gavėjų šiemet padaugėjo.

Mažas pajamas gaunančius rajono gyventojus šiais metais iš viso pasieks 17 skirtingų rūšių maisto produktai: kvietiniai miltai, miltų mišinys keksui, avižiniai sausainiai su šokolado gabaliukais, saldintas sutirštintas pienas, greitai paruošiama avižų košė su džiovintais vaisiais, makaronai, grikiai, ryžiai, mėsos konservai, vištienos konservai, cukrus, rapsų aliejus, keptos pupelės pomidorų padaže, konservuoti žalieji žirneliai, konservuotos daržovių sriubos, aukštoje temperatūroje apdorotas pienas, razinų ir riešutų mišinys. Parama šiemet bus dalijama dar 5 kartus: balandžio, birželio, rugpjūčio, spalio ir gruodžio mėnesiais. Birželį ir gruodį gyventojus pasieks ir higienos priemonės: šampūnas, muilas, dantų pasta, dantų šepetėlis ir skalbimo priemonės.

Maisto produktus ir higienos prekes gali gauti tie gyventojai, kurių vidutinės pajamos vienam šeimos nariui neviršija 1,5 Vyriausybės patvirtintų valstybės remiamų pajamų dydžio per mėnesį (192 Eur). Esant objektyvioms priežastims parama gali būti skiriama ir viršijus šį dydį.

Maisto produktams ir higienos prekėms įsigyti 2021–2023 m. skirta 38 mln. eurų Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo lėšų.

Virginija LAPIENĖ

Rekomenduojami video