Sakoma, kad nėra neatrakinamų spynų ir neišlaužiamų durų ar langų. Gali pritrūkti tik laiko šioms kliūtims įveikti. Tačiau vagys labai retai eina vogti, jei būste kas nors yra.
Piktavaliai stengiasi „dirbti“ tada, kai būstas tuščias, kai viską gaubia tamsa. Vagys labiausiai bijo būti pastebėti, išgirsti, atpažinti ir sugauti. Tamsa yra geriausias jų sąjungininkas. Paprasti lauko prožektoriai su judesio detektoriais nepatiks piktavaliams. Juos perkant svarbu pasirinkti ne halogenines, bet LED lempas turinčius prožektorius, kurie užtikrina gerą teritorijos apšvietimą, mažas elektros energijos ir pinigines sąnaudas. Kitas svarbus niuansas – jei naktį teritorija bus gerai apšviesta, vaizdo kameros galės užfiksuoti geresnės kokybės vaizdą, o tai padidins tikimybę atpažinti vagį. Tam, kad atrodytų, jog namuose yra žmonių, reikia panaudoti du elektroninius įrenginius. Verta pradėti nuo paprasčiausio programuojamo elektros tinklo jungiklio (komutatoriaus), kuris nustatytu laiku gali įjungti arba išjungti stalinę lempą. Jei namuose sutemus viename ar keliuose languose atsirado šviesa, vadinasi, šeimininkai (ar vienas jų) sugrįžo į namus, o jei įprastu laiku ji išsijungė – jie nuėjo miegoti. Jei jungiklis bus suprogramuotas taip, kad šviesą įjungtų ir išjungtų skirtingais laiko tarpais skirtinguose kambariuose, atrodys, kad namuose yra daug žmonių.
R. Dovydėno nuotr.
Vienas elektroninis įrenginys labai patinka vagims – tai garso arba vaizdo telefonspynės. Vienu mygtuko paspaudimu leidžiama vagims pasitikrinti, ar būste yra žmonių. Perkant garso ar vaizdo telefonspynes, reikia pasirinkti tokias, kurios turi integruotą GSM modulį – spausti čia. Jo funkcija labai paprasta – sudaryti iliuziją, kad žmonės visada yra savo namuose. Turint tokį įrenginį, pirmi iškvietimo signalai patenka į būsto ragelį ar monitorių. Jei niekas neatsiliepia, GSM modulis iškvietimo skambutį per maksimaliai trumpą laiką persiunčia į šeimininko mobilųjį telefoną. Belieka telefone nuspausti atsiliepimo mygtuką, sužinoti, kas pas atėjo, ir atsiprašyti, kad teks truputį palaukti, kol šeimininkai atidarys duris ar vartelius. Neatsiliepus vienam mobiliajam telefonui, iškvietimo signalas gali būti peradresuojamas antram ar trečiam mobiliajam telefonui.