Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pajūris vasaros neaprauda

Kurortinio sezono pabaigą skelbiantis ruduo paskatino įvertinti vasaros rezultatus.

Panika nuslūgo

Palangos privataus sektoriaus apgyvendintojų organizacijos „Svetingas šeimininkas“ pirmininkė Irena Švanienė pripažino, kad jos ilgametė praktika patvirtina taisyklę: baigiasi vasara, baigiasi ir sezonas. „Žmonės pradeda eiti į darbus, vaikai – į mokyklą, – sakė ji. – O vasara pas mus prasideda nuo Joninių ir baigiasi rugpjūčio pabaigoje.“

Šios vasaros ji nevadina prasta. „Žmonės pagaliau prabudo ir suprato, kad įvestas euras. Pernai svečiai, matyt, dar nelabai orientavosi, kokios vertės tai valiuta, leido sau daugiau, o šiemet visi linkę skaičiuoti, taupyti, dauguma lietuvių suvokė, kad jų finansinės galimybės sumažėjo“, – kalbėjo ji.

Pasak I.Švanienės, dabar į Palangą žmonės atvažiuoja ne savaitei, o dviem, trims dienoms, tuomet šeimininkams darbo padaugėja, nes tenka daugiau skalbti, valyti, tačiau uždarbis nelabai nukenčia.

Pagrindinis dalykas kurorte – orai. Jei jie prasti, apsilanko mažiau žmonių. „Šiemet   iš visų vasaros mėnesių tik birželis buvo geras, tačiau šį mėnesį nelabai jūroje pasimaudysi. Tačiau yra kaip yra. Manau, žmonės, teikiantys kambarių nuomos paslaugas, pripras , kad reikia gyventi pagal galimybes. Mažiau gavai, mažiau gali išleisti.“

20 metų Palangoje dirbantis verslininkas Ramūnas Pocevičius ironiškai pajuokavo – kaip dzūkai skundžiasi dėl grybų trūkumo, taip palangiškiai rauda dėl blogos vasaros. „Rugsėjis puikus. Verslininkai vasaros pradžioje mėgsta panikuoti. Nenuostabu, juk verslas yra momentinis, sezoninis, mokesčiai dideli, tačiau iš tiesų reikia mokėti išlaukti, ir viskas bus gerai“, – sakė jis.

Darbymetis ir rudenį

Į nuostabiausią Lietuvos kampelį – Kuršių neriją – žmonės plūsta bet kokiu oru, vertindami šios vietos išskirtinumą ir ramybę. Preiloje kambarius nuomojanti Vida Žarnauskienė džiaugėsi svečių sulaukianti ir žiemą.

Rugsėjis preiliškiams dar asocijuojasi su darbymečiu. Šį mėnesį gausu atvykėlių ne vien iš Lietuvos, bet ir kitų šalių. V.Žarnauskienė nekantriai laukė delegacijos iš ką tik Klaipėdos jūrų uoste prisišvartavusio kruizinio laivo – svečius vaišins savo išskirtiniais valgiais ir smagins savo dainavimu, juk kažkada estradiniame ansamblyje su Edmundu Kučinsku dainavusi. „Darbo per akis“, – tikino moteris. Ji pasigendanti tik vieno – geros pagalbininkės, kuriai net tris mėnesius atostogų per metus duotų.

Automobilių sumažėjo

Birželio pabaigoje Neringa pakėlė rinkliavą už įvažiavimą. Dabar vasaros sezono metu už automobilį tenka mokėti ne 5, o 20 eurų. Didesni mokesčiai pakoregavo transporto srautus. Nuo birželio 20-osios iki rugpjūčio 20-osios lengvųjų automobilių (už kuriuos reikėjo mokėti rinkliavos mokestį) įvažiavo apie 14 tūkst. mažiau.

Tačiau mažėjantys transporto srautai neatsiliepė finansiškai – rinkliavos surinkta daugiau. Pernai iki rugpjūčio 31-osios surinkta 1 mln. 256 tūkst., o  šiais metais iki rugpjūčio 31-osios – 1 mln. 721 tūkst. eurų.

Puikus ruduo

Sandra Vaišvilaitė, Neringos savivaldybės administracijos atstovė spaudai

Kiek teko bendrauti su verslo atstovais, nors orai buvo prastoki, vasarą jie vertina gerai. Kai kurie asmenys, nuomojantys butus, – net labai gerai. Turiu pastebėti, kad gausesniu lankytojų skaičiumi išsiskyrė rugsėjis, o šurmulys savaitgaliais nedaug skyrėsi nuo vasaros sezono piko. Tam įtakos turėjo ir įvairūs rugsėjį Neringoje vykę renginiai ir, žinoma, išties  geri orai.

Ypatingas sezonas

Kristina Vaičienė, Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ vadybininkė

Remiantis oficialia Lietuvos turizmo statistika, Neringa – viena iš TOP 6 Lietuvos vietų, kurias renkasi užsienio turistai, bei viena iš TOP 4 priežasčių, kodėl užsienio turistai renkasi būtent Lietuvą.

Neringai šis sezonas buvo kitoks, ypatingas. Be jau gerai žinomų tradicinių, vyko nemažai ir naujų tarptautinio lygio renginių: tarptautinė konferencija „Baltic Earth“, Europos architektūros studentų asamblėja EASA. Tai didžiausias Europoje tokio pobūdžio renginys, trunkantis 2 savaites, per kurias apie 600 architektūros studentų Nidoje realizavo 20 idėjų – nuo pirtelės, apžvalgos bokšto iki labirinto iš augalų.

Šį sezoną Neringa pakeitė vasaros sezono atidarymo šventės koncepciją ir pradėjo sezoną sporto ir sveikatingumo švente „Sveika, Neringa“.

Buvo įrengti švyturiai–knygų nameliai, skirti knygų mainams. Tokie švyturiai-nameliai pastatyti Nidoje ir Juodkrantėje, šie statiniai kartu įamžino senojo ir naujojo Nidos švyturių reikšmingas datas. Nameliai užregistruoti „LittleFreeLibrary“ žemėlapyje. Bibliotekėles padarė vietinis skulptorius Albertas Danilevičius.

Sezono pradžioje atidarytas naujas pėsčiųjų– dviračių takas nuo Juodkrantės garnių  kormoranų kolonijos link. Šį sezoną veikė naujas vandens maršrutas keleiviams Dreverna–Juodkrantė–Dreverna. Rekonstruotas tarptautinis keleivinis Nidos vidaus vandenų uostas, jame įrengta 120 vietų jachtoms, išvalytas uosto dugnas, jis pagilintas. Šiais metais atidarytas Nidos kilimo-tupimo takas, jame gali oficialiai leistis mažieji orlaiviai. Dar viena naujovė – taksi paslaugas Neringoje teikė tuktukai, t. y. motorinės ir elektrinės autorikšos.

Rekomenduojami video