Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Netrukus paaiškės, kaip bus skirstoma dar 20 mln. eurų parama ūkininkams

 Lietuvos pieno sektoriui išgyvenant krizę, žemės ūkio ministrė teigia, kad jau rengiama maždaug 20 mln. eurų paramos pieno gamintojams, kurie vasarą nedidins pieno gamybos, schema. Pasak Virginijos Baltraitienės, apie 11 mln. eurų ūkininkus pasieks liepos-rugsėjo mėnesiais, o dėl likusios sumos dar bus deramasi su Vyriausybe. Anot ministrės, prie šios paramos turėtų prisijungti ir perdirbėjai, nemažindami pieno supirkimo kainų.

„Ji (schema - BNS) yra ruošimo stadijoje. Pirmiausia turime derinti, ar gausime tokius pinigus iš biudžeto. Mes kol kas pirmiausia skaičiuojame pusei sumos - 10-11 mln. eurų ir tik pusei laikotarpio - imtume tris mėnesius. Mes norime sudėlioti taip schemą: dabar išmokėjome 18 mln. eurų, birželio mėnesį galėtume išmokėti 17,2 mln. eurų, kurie numatyti biudžete, kad turėtų birželio mėnesio pajamas, ir toliau - pagal naująją schemą, mes skaičiuojame, kad galėtume išmokėti liepos, rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais“, - BNS teigė V.Baltraitienė.

Anot jos, 11 mln. eurų suma jau suderinta su Finansų ministerija, tačiau dėl likusios paramos teks iš naujo derėtis su Vyriausybe.

„Skaičiuojame, kiek galime pridėti už tris mėnesius, tai sudarytų 11 mln. eurų, o dėl kitos pusės lėšų turėtume vesti derybas su Vyriausybe. Mes matome, kur yra leidžiama, įtelpame į visas ribas ir esame suderinę su Finansų ministerija 11 mln. eurų. Aišku, toliau vyksta pokalbiai su perdirbimo įmonėmis, kad jie kainų nemažintų. Jei mes pridedame prie stabilių kainų savo dalį, tai jiems reikia išlaikyti tą stabilumą“ , - kalbėjo V.Baltraitienė.

Ministrės žodžiais, kol kas neaišku, kaip bus skirstoma parama, kokie ūkininkai kiek jos gaus - tikimasi, kad schema galutinai bus patvirtinta birželio pradžioje. Pasak V.Baltraitienės, EK rekomenduojama iki 15 tūkst. eurų paramos riba vienam ūkininkui gali būti peržiūrėta.

Balandžio pradžioje Kaune viešėjęs už žemės ūkį atsakingas eurokomisaras Philas Hoganas (Filas Hoganas) pranešė, jog Europos Komisija (EK) uždegė „žalią šviesą“ valstybei papildomai paremti pieno gamintojus, kiekvienam skiriant papildomai iki 15 tūkst. eurų.

Žemės ūkio ministerijos duomenimis, šiemet bendra parama pieno ūkiams sieks 65,1 mln eurų.

Skaičiuojama, kad dėl pasaulinės pieno krizės ir žemų supirkimo kainų pieno gamintojai pernai prarado apie 75 mln. eurų pajamų.

Rekomenduojami video