Sakoma, kad vanduo – mūsų sveikatos ir grožio šaltinis. Rekomendacijų, kada, kiek ir kokio vandens gerti, – netrūksta. Tačiau kaunietė Aušra Greičiūtė-Vabuolienė įsitikinusi, kad tauriųjų akmenų vanduo gali ne tik gražinti ir gerinti savijautą, bet ir suteikti tai, ko galbūt trūksta, – ramybės, drąsos, pasitikėjimo, energijos ir t. t. Nors dar nėra nė metų, kai moteris šį ypatingą vandenį pristatė Lietuvos žmonėms, tendencijos aiškios – lietuviai dažniausiai renkasi ramybę teikiančius akmenų derinius, taip pat tuos, kurie skatina judėti ar reguliuoja troškulį.
Apie tauriųjų akmenų poveikį geriamajam vandeniui tikriausiai visi girdėjo. Kuo jų praturtintas vanduo skiriasi nuo paprasto vandens? Ir kaip Jūs pati apie jį sužinojote?
Nuo paprasto vandens tauriųjų akmenų vanduo skiriasi pasikeitusia struktūra, PH ir veikliosiomis savybėmis. Pati pirmą kartą tauriųjų akmenų ąsotį pamačiau prieš dvejus metus pas Vokietijoje gyvenančią draugę, kuri labai vertina grožį, stilių ir išskirtinumą. Susidomėjau ne tiek ąsočio patrauklumu, kiek jame esančių akmenų poveikiu. Tuo metu man buvo labai aktualu atgauti sveikatą, mat buvau po sunkaus gimdymo, todėl pasirinkau sau tinkamiausią akmenų derinį, kuris ne tik pagreitino sveikimo procesą, bet ir padovanojo ypatingą pažintį su šio vandens kūrėjais, jų produktais ir nauju verslu.
Kaip kilo mintis su šiuo neįprastu vandeniu supažindinti ir lietuvius? Ar tam reikėjo drąsos, ryžto, o gal dar kažko?
Širdis kuždėjo, kad ši naujovė Lietuvos žmonėms bus įdomi. Vieniems bus graži, kitiems, kurie supranta ir žino akmenų bei vandens poveikį žmogaus organizmui, – dar ir naudinga. Būna išties smagu, kai net ir didžiausias skeptikas, paragavęs bent keletą skirtingų vandens rūšių, nustemba ir pasako: „Skonis tikrai skiriasi!“
Kuris akmuo kokiomis savybėmis pasižymi? Ir kaip žmogui pasirinkti tinkamiausią?
Pastebėjau, kad geriausia pasirinkti padeda širdis ir ragavimas. Kuo labiau žmogus save pažįsta, tuo lengviau jam rasti tinkamiausius akmenis. Yra net 17 rūšių tauriųjų akmenų derinių. Visuomet stengiuosi žmogų pajausti, apie 80 proc. mano pasiūlytų variantų buvo taiklūs. Net užsakymai internetu yra „išjausti“: paimu akmenėlius ir kalbu, tariuosi su jais – tiks konkrečiam žmogui ar ne. Poveikis juntamas jau po mėnesio. Žinoma, jis priklauso nuo to, ar žmogus suvartoja reikiamą kiekį vandens. Rekomenduojama išgerti apie 1,5 l vandens per dieną.
Vieni akmenys turi raminamąjį poveikį, kiti pagreitina organizmo atsinaujinimo procesus, treti skatina konstruktyvų mąstymą, dar kiti – skatina žmogų judėti fiziškai. Ypatingas akmenų derinys sukurtas vaikams, paaugliams ir jaunimui. Tai akmenys, kurie stabilizuoja emocijas, didina pasitikėjimą savimi, gerina koncentraciją. Tačiau pagrindinė užduotis, pagrindinis noras – skatinti žmones gerti kuo daugiau vandens, tokiu būdu išsaugant sveikatą, gerą nuotaiką ir teigiamą požiūrį į gyvenimą.
Kokį tauriųjų akmenų derinį renkatės pati? Kodėl?
Mano pirmasis pasirinktas tauriųjų akmenų derinys buvo „Neblėstanti energija“, kuris greitina organizmo atsinaujinimo procesus, o šiuo metu geriu derinio „Gyvenimo aistra“ vandenį. Jis man tinka, nes mėgstu kokybę. Akmenys „gyvi“, jie negali stovėti „dyki“, vadinasi, visuomet kyla pasąmoninis noras įpilti į ąsotį ar buteliuką dar vandens.
O kokį vandenį dažniausiai renkasi lietuviai, gal jau išryškėjo tam tikrų tendencijų?
Lietuviai dažniausiai renkasi ramybės teikiančius akmenų derinius, nes dažnam stinga meilės sau, o be šio dalyko gyventi laimingai ir visaverčiai yra sudėtinga. Taip pat išskirčiau derinį „Tobulas kūnas“ – tai fizinį judėjimą skatinantis akmenų derinys. Dar labai mėgstamas akmenų derinys „Vandens galia“, kuris reguliuoja troškulį ir paskatina pradėti gerti vandenį.
Ar dažnai susiduriate su žmonių nuostata, kad tai – tik vanduo, o kainuoja „kosminius“ pinigus?
Tikrai dažnai sulaukiu šio klausimo. Tačiau lietuviai yra labai išprusę žmonės, tad, diskutuojant apie tauriuosius akmenis, kainos klausimas nekelia problemų ar nuostabos. „VitaJuwel“ produktų kaina yra nemaža, nes tai – unikalūs, rankomis sukurti gaminiai. Kiekvienas buteliuko modulis yra pagamintas rankomis, kiekvienas akmuo nušlifuotas, atrinktas ir įdėtas su meile. Vienodos spalvos ar formos akmenų derinio nerasite.
Ar ši veikla – tik viena iš stotelių, galbūt vėliau griebsitės kažko kito?
Kol šis verslas toks jaunas, dėsiu visas pastangas, kad supažindinčiau žmones su dar viena galimybe išlikti sveikiems ir laimingiems. O ar imsiuosi kažko kito – gyvenimas parodys. Šio verslo irgi neplanavau.
Taurieji akmenys ir jų savybės
Rožinis kvarcas – ramybės ir meilės sau akmuo, stabilizuojantis nuotaikų kaitą.
Ametistas – sėkmės ir vidinės harmonijos akmuo, suteikiantis ramybę, vidinę harmoniją, skatinantis koncentraciją.
Kalnų krištolas – šviesių minčių akmuo, padedantis lengviau ištverti stresą, atkurti sudirgusią nervų sistemą.
Sodalitas – pasitikėjimą savimi skatinantis akmuo, gerinantis mąstymą, atskleidžiantis talentus, taip pat aktyvinantis skysčių apykaitą organizme.
Raudonasis jaspis – stiprus energetinis akmuo, didinantis valią, suteikiantis vidinės harmonijos. Magnezitas skatina teigiamą savęs ir aplinkos vertinimą, stabilizuoja emocijas, stabdo persitempimo tikimybę.
Smaragdas laikomas grožio, harmonijos ir teisingumo akmeniu. Šis akmuo ramina sielą, suteikia daug gyvybinės energijos, stiprina atsparumą gyvenimo iššūkiams.
Oranžinis kalcitas – puikus ryto ar dienos palydovas, stiprinantis atmintį, suteikiantis energijos, pozityvumo, skatinantis sielos tobulėjimą.
Akvamarinas – švelnumo ir tyrumo akmuo. Jis neatsiejamas nuo vandens ir dangaus.
Granatas – akmuo, didinantis pasitikėjimą savimi, kantrybę. Tai akmuo, tinkantis stipriems žmonėms, kurie gyvenime mato daug perspektyvų ir moka pasirinkti partnerius.
Šungitas – lyg paslaptingas mineralas iš kitos galaktikos. Jis randamas vienintelėje pasaulio vietoje – Karelijoje, kur jau nuo seno naudojamas vandeniui valyti ir pagyvinti. Šungitas suteikia teigiamos energijos, gelbsti nuo streso ir neigiamų emocijų.
Deimantas – grožio ir stiprybės akmuo, užtikrinantis charakterio tvirtumą, didinantis užsispyrimą ir pasitikėjimą savimi.