Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ne visiems sausros atneša nuostolius: sraigių augintojams – kuo šilčiau, tuo geriau

Kol žemdirbiai skaičiuoja dėl sausros patirtą žalą, sraigių augintojai sako negalintys skųstis. Šiųmetis sraigių auginimo sezonas tik įpusėjo, bet prognozuojama bus neblogas. Tuo metu laisvėje augančių – vynuoginių sraigių supirkėjams sezonas jau pasibaigė ir jis – prastesnis nei tikėtasi. Dėl sausros, sraigių surinka mažiau.

Sraigių ūkis Kaišiadorių rajone. Jį su žmona prieš 8erius metus įkūręs Ernestas Vaičius sako lengva nebuvo. Bėgant laikui atsirado patirties, pirkėjų ir jau kitais metais svarsto plėsti ūkį. O kol kas pats darbymetis - šiųmetis sezonas tik įpusėjo, bet prognozuoja bus neblogas. Rekordinė kaitra augintinėms nepakenkė, priešingai.

„Kuo šilčiau, tuo geriau, nes tai yra pietų gyvūnas, mėgsta šilumą, jiems kad maitintųsi turi būti šiltos naktys“, – sako sraigių augintojas Ernestas Vaičius.

Nuo didelės kaitros sraiges saugo specialiai padaryti šešėliai. Reikia ir vandens, todėl įrengtos laistymo sistemos.

Sako vandens nedaug sunaudoja, tereikia sudrėkinti ir sraigės šliaužia ieškoti maisto. Šios, „Helix Aspersa Maxima“ rūšies sraigės, auga greičiau nei vynuoginės.

Verslininkas planuoja užauginti maždaug 5 tonas sraigių ir tikisi gero uždarbio.

Tačiau dėl karščių nelabai sekėsi lauke augančių sraigių rinkėjams ir supirkėjams. Sraigiavimo sezonas baigėsi, o supirkėjai, kurių yra apie pusšimtį, guodžiasi, kad sezonas prastesnis nei tikėtasi.

„Nelengvas, nelengvas, pati pradžia buvo labai gera, kadangi buvo drėgmės, po to buvo visko, labai priklausė nuo vietų, kai kuriose vietose buvo netgi labai daug lietaus, o kitose labai mažai“, – sako sraiges superkančios įmonės vadovas.

Nors pastaraisiais metais rinkėjams mokama vis daugiau: už kilogramą vynuoginių sraigių - kiek daugiau nei eurą, bet sraigiautojų trūksta. Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad rinkti sraiges pasibaigus sezonui - po liepos 1-osios draudžiama.

Augintojai pastebi, kad Lietuvoje populiarėja patiekalai iš sraigių, tuo metu perdirbėjai didžiąją dalį produkcijos eksportuoja į Belgiją ir Prancūziją.

 

Loreta Mačiulienė, Giedrius Vitkauskas, Jovita Gaižauskaitė

Rekomenduojami video