Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
M. Skuodis: galimybės patekti į Lietuvą šiuo metu yra stipriai ribotos – nepatariama judėti ir automobiliais

Susisiekimo ministras Marius Skuodis sako, kad patekimo į Lietuvą iš kitų šalių galimybės šiuo metu yra stipriai ribotos, tad uždraudus skrydžius iš Jungtinės Karalystės (JK) į Lietuvą, nepatariama šia kryptimi judėti tiek vandens, tiek sausumos transportu.

„Turime suprasti, kad jei šiandien ar vakar vakare kažkas sėdo į automobilį JK ir pabandė keliauti į Lietuvą, tai, pirmas dalykas, tie žmonės negali patekti į Prancūziją. Antras dalykas, keltų reisai tiek į Beniliukso šalis, tiek kitur yra labai stipriai apriboti arba nutraukti, arba artimiausiu metu bus sustabdyti. Patekimo (į šalį – ELTA) galimybės yra tikrai stipriai ribotos“, – žurnalistams teigė M. Skuodis.

„Nepatariame judėti automobiliu, nes tikrai įmanomos įvairios kliūtys, ir jos gali atsirasti tikrai labai greitai“, – pridūrė jis.

Visgi M. Skuodis pabrėžė, kad Lietuvos piliečiui pareiškus norą grįžti į Lietuvą, tokia galimybė jam privalo būti suteikta.

„Svarbu pabrėžti, kad jei Lietuvos Respublikos pilietis nori atvykti į Lietuvą, tai yra konstitucinė mūsų pareiga priimti tą pilietį, taikant visus sveikatos apsaugos ministro nustatytus reikalavimus“, – sakė jis.

Sekmadienio vakarą nuotoliniame posėdyje Vyriausybė pritarė Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos (VESK) siūlymui drausti keleivinius skrydžius iš Jungtinės Karalystės. Sprendimas buvo priimtas dėl JK plintančios naujos atmainos koronaviruso. Skrydžiai iš JK bus stabdomi nuo pirmadienio, 4 val. ryto, iki Naujųjų metų.

Rekomenduojami video