Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
M. Repšys: „Esu perfekcionistas ir tai man trukdo gyventi“

Viskas įmanoma, įsitikinęs „Auksinio scenos kryžiaus“ ir „Sidabrinės gervės“ laureatas aktorius Marius Repšys. Aistrą sportui ir aktorystei puikiai suderinantis vyras neseniai gerbėjams pasirodė dar viename amplua – kaip repo muzikos kūrėjas. O netrukus jį pamatysime ir naujajame televizijos projekte „Delfinai ir žvaigždės“. Veiklos nepritrūkstantis aktorius tikino, kad daro tik tai, kas jam iš tikrųjų patinka. Ir dėl nieko gyvenime nesigaili.

Į teatrą atvedė meilė sportui

Savimi patenkintas treningais pasipuošęs vaikinas, mušeika, keikūnas, tačiau viduje nuoširdus ir naivus. Toks M.Repšio sukurtas vandalo personažas Oskaro Koršunovo spektaklyje „Išvarymas“ aktoriui tapo tramplinu į pripažinimą. Būtent po šio vaidmens pasipylę pasiūlymai ir skambučiai nesibaigia iki šiol. Gauti šį vaidmenį tada dar ką tik baigusiam magistrantūros studijas Mariui padėjo kolega Ainius Storpirštis ir nuo vaikystės praktikuojami kovos menai. „Gerai pamenu, kokį įspūdį režisieriui paliko scenoje mano atlikti įvairūs triukai“, – sakė M.Repšys. Kadaise svajojęs apie kiną, šiandien Marius prisipažįsta pasirinkęs teatrą. Sako, kad ten jam jaukiau.

Tačiau pirmą kartą ant scenos Marius užlipo daug anksčiau – dar gerokai prieš pasirenkant aktoriaus specialybę, jam buvo patikėtas statisto akrobato darbas operoje „Skrajojantis olandas“. Jau tada meilė sportui atvedė į teatrą. „Man labai patiko teatro atmosfera. Galėdavau sėdėti repeticijose iki pat vėlumos. Mane tai „vežė“, – prisiminė M.Repšys.

Vienintelis žalingas įprotis

Mariaus pomėgis vaidinti išryškėjo dar vaikystėje. „Buvau linksmas vaikas ir mėgau viską kopijuoti: iš pradžių – animacinių filmukų veikėjus, vėliau – filmų herojus. Gerai atsimenu, kaip bandydavau būti bite Maja, vėžliuku Nindze“, – pasakojo aktorius. Nors apie aktorystę galvojo nuolat, mokykloje susidomėjo sportu. Jam skirdavo beveik visą savo laiką, todėl mokėsi gana prastai. „Nemeluosiu, buvau dvejetukininkas“, – juokėsi M.Repšys.

Tačiau gabiam jaunuoliui tai netrukdė pasirinkti kūno kultūros studijas. Po dvejų metų įstojo į aktorinį. Šiandien teatrą jis vadina vieninteliu savo žalingu įpročiu ir priklausomybe.

Aistrą sportui ir teatrui vyras derina iki šiol. Prieš metus pradėjęs sportuoti su svarmenimis jis priaugo 13 kg raumenų masės. „Kartais sportas aktorystei šiek tiek trukdo, bet esu įsitikinęs, kad žmogus gyvenime turi daryti tai, kas jam patinka. Aš visą gyvenimą dariau tik tai, kas man patinka. Gyvenime dėl nieko nesigailiu“, – prisipažino Marius.

Repas ir delfinai

Smalsumas ir noras išbandyti kažką naujo M.Repšį atvedė ir į televizijos projektą „Delfinai ir žvaigždės“. Pastaruoju metu aktorius nemažai laiko praleidžia Jūrų muziejaus delfinariume, kur treniruojasi ir ruošiasi kovo pabaigoje prasidėsiantiems projekto filmavimams. „Delfinai – tarsi psichologinė terapija. Būdamas vandenyje atsipalaiduoju, nebegalvoju nei apie teatrą, nei apie kitus dalykus. Iš kitos pusės – dalyvavimas šiame projekte yra didžiulis krūvis, nes reikia uoliai ruoštis pasirodymams. Man tai – didžiulis iššūkis“, – prisipažino Marius.

Jis neabejoja, kad viskas yra įmanoma. Neseniai savo gerbėjus aktorius nustebino pasirodydamas dar nematytame amplua – kaip repo muzikos kūrėjas. „Mano repas yra kitoks. Gal mažai kas jo klausys, o gal ir niekas neišgirs. Rašyti tekstus pradėjau gal prieš metus. Tai daryti norėjau ir seniau, bet neišdrįsau. Kam man tai? Nežinau. Vieni rašo, kiti skaito, treti į barą eina“, – juokėsi pats alkoholio nevartojantis ir baruose nesilankantis M.Repšys.

Kartu – daugiau nei pusę gyvenimo

Nors Mariui vos per trisdešimt, lygia vaga klostosi ne tik jo karjera, bet ir šeimyninė laimė. Su dar devintoje klasėje sutikta Vaida jie kartu jau 16 metų, augina du vaikučius – ketverių Gerdą ir nė metų dar neturintį Julių. „Atsimenu, kaip mokykloje per Valentino dieną parašiau Vaidai laiškelį. Ji atrašė. Ėjome pasivaikščioti į Vingio parką. Nuo to viskas ir prasidėjo“, – pasakojo M.Repšys. Laimingų santykių recepto įvardyti jis nesiėmė, tačiau pripažino, kad be meilės nebūtų nieko. „Stengiuosi būti šeimos žmogus. Kaip ir kitose šeimose, taip ir pas mus su Vaida būna įvairių krizių etapų, tačiau problemas išspręsti padeda kalbėjimasis. Padeda ir kantrybė bei pagarba vienas kitam“, – neabejojo daugiau nei pusę savo gyvenimo su ta pačia moterimi praleidęs Marius.

Aktorius, kuriam pastaraisiais metais netrūksta nei pasiūlymų dalyvauti projektuose ar vesti laidas, nei rimtų ar komiškų vaidmenų teatre ir kine, šiandien scenoje dirba kartu su tais, kurie kadaise jam buvo legendos. Arūnas Sakalauskas, Rimantė Valiukaitė, Rolandas Kazlas ir kiti, kaip jis sako, neabejotinai yra aktoriai iš didžiosios raidės. „Tikiu Dievu, darbu, valia ir atkaklumu. Ir tinginyste. Tikiu, kad sunkus darbas ir atkaklumas gali lemti sėkmę. Tereikia norėti ir sugebėti išlaukti. Žmogus gali daryti viską. Ir būdamas bet kokio amžiaus. Gal jis netaps virtuozu pianistu, bet groti išmokti gali kiekvienas“, – kalbėjo M.Repšys.

Visi nori „kryžių“

Mariaus biografijoje jau puikuojasi svarbiausi lietuviški apdovanojimai už darbą teatre ir kine – „Auksinis scenos kryžius“ ir „Sidabrinė gerbė“. Tačiau, regis, vadinamoji žvaigždžių liga aktoriui negresia, kalba jis paprastai ir nuoširdžiai, be nutylėjimų.

„Kiekvienas aktorius nori būti įvertintas. Ko bepaklaustum, visi norėtų gauti „kryžių“. Ir man tai yra svarbu. Tik iš pradžių atrodo, kad tai įpareigoja. Iš tikrųjų tokie apdovanojimai – tarsi atlyginimas už tam tikrą atliktą darbą, ir tiek. Tikrai nesijaučiu aktorių aktorius. Man patinka gerai daryti savo darbą. Esu perfekcionistas ir tai man trukdo gyventi. Nesu labai kuklus, bet ir didele žvaigžde nesijaučiu“, – apie jam svarbius įvertinimus kalbėjo aktorius.

Rekomenduojami video