Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lietuvos įmonei suteiktas leidimas eksportuoti jautieną į Iraną

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) gavo informaciją iš Irano Islamo Respublikos kompetentingos institucijos, kad UAB „Agaras“ (Agaro g. 5, Balandiškių k., Biržų r.) suteiktas veterinarinis importo leidimas. Viena didžiausių mūsų šalies mėsos produktų gamintojų galės eksportuoti į Iraną iškaulintą jautieną vakuuminėse pakuotėse.

Kiek anksčiau VMVT buvo gavusi Irano veterinarinius reikalavimus jautienos eksportui, pagal kuriuos parengė veterinarijos sertifikatą, kuris turės lydėti kiekvieną iš Lietuvos eksportuojamos produkcijos siuntą.

„Abiejų šalių bendradarbiavimas eksporto klausimais pradėtas intensyviai vystyti praėjusiais metais, o šiemet pasiekė pirmieji rezultatai. Kitoms Lietuvos įmonėms (AB „Krekenavos agrofirma“, UAB „Utenos mėsa“ ir kt.) veterinarinius importo leidimus planuojama suteikti atsižvelgus į pirmosios įmonės teigiamus eksporto rezultatus. Įmonės turės gauti Irano veterinarinį importo leidimą tam tikram produkcijos kiekiui importuoti, kuris galios 6 mėnesius. Planuojama, kad Lietuvai bus suteikta 300 tonų jautienos importo kvota per metus“, – komentavo VMVT direktorius Jonas Milius.

Pernai liepos mėnesį Lietuvoje lankėsi Irano kompetentingos institucijos delegacija, kuri vertino mūsų šalyje vykdomą valstybinę maisto ir veterinarijos kontrolę. Irano specialistai buvo supažindinti su kontrolės sistema, vizito metu delegacija lankėsi skerdyklose, galvijų ūkiuose, susipažino su ūkinių gyvūnų laikymo ir šėrimo sąlygomis, aptarė jautienos ir avienos eksporto galimybes.

Rekomenduojami video