Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Leonpolyje paukštyne nugaišo beveik 4,5 tūkst. paukščių

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad praėjusią savaitę Ukmergės rajone Leonpolio kaime esančioje UAB „Zujų paukštynas“ paukštidėje buvo nustatytas neįprastai padidėjęs paukščių gaišimas. Paukščiai nugaišo dėl netinkamai veikusios ir prižiūrėtos paukštidės automatinės ventiliacijos sistemos.

Skelbiama, kad iš viso šioje paukštidėje buvo laikomos 17 765 vištos dedeklės. Kovo 3 d. ryte paukščius prižiūrintys įmonės darbuotojai pastebėjo ženkliai pakilusią patalpos temperatūrą ir padidėjusią drėgmę, rasti 4 485 nugaišę paukščiai.

Kol aiškinosi paukščių gaišimo priežastis, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos veterinarijos specialistai visam bendrovės padaliniui buvo pritaikę veiklos apribojimus. Buvo laikinai uždraustas kiaušinių ir jų produktų, gyvų paukščių, paukščių mėšlo, pakratų, pašarų ir transporto priemonių judėjimas iš paukščių laikymo vietos ir į ją.

Siekiant ištirti visas aplinkybes, iš kritusių paukščių buvo paimti mėginiai paukščių patologiniams anatominiams, virusologiniams, serologiniams ir molekuliniams tyrimams. Gauti tyrimų rezultatai neparodė paukščių užkrečiamųjų ligų.

Visi nugaišę paukščiai, o jų apie 7,5 tonos, buvo surinkti ir išvežti sunaikinti į utilizavimo įmonę UAB „Tvari energija“.

Šiuo metu bendrovės veikla yra atnaujinta. Paukščių laikytojui nurodyta nuolat stebėti laikomų paukščių sveikatos būklę ir informuoti VMVT Vilniaus departamentą. Dėl aplaidumo prižiūrint paukščius laikytojui numatyta atsakomybė teisės aktų nustatyta tvarka.

Rekomenduojami video