Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lenkija didins pigesnių pieno produktų eksportą į Lietuvą

Lenkija tikisi artimiausiu metu padidinti jos gamintojų pagamintų pieno produktų eksportą į Lietuvą, sako Lenkijos ambasados Vilniuje atstovas. Lietuvos rinkos dalyviai problemos nemato bei tikina, kad lenkiški produktai konkuruos pigesnių prekių segmente.

Lenkijos ambasados Vilniuje Prekybos ir investicijų rėmimo skyriaus vadovas Henrykas Szymanskis (Henrykas Šymanskis) ketvirtadienį Vilniuje sakė, jog šalies pieno perdirbimo bendrovės ketina didinti eksporto apimtis į Lietuvą, pasiūlydamos kokybiškus produktus už mažesnę kainą.

Vis dėlto jis negalėjo pasakyti, kokia apimti eksportas padidės per 1-2 metus.

„Lenkija - vienas iš pagrindinių Lietuvos verslo partnerių. Lietuva Lenkijai yra trečias verslo partneris tiek importo, tiek eksporto srityje. (...) Nepaisant stiprios pienininkystės Lietuvoje, 21,7 proc. užima užsienio produkcija ir dalis jos priklauso Lenkijos gamintojams. Lenkijos ir Lietuvos pienininkystės sektorių santykiai klostosi sklandžiai“, - spaudos konferencijoje ketvirtadienį Vilniuje sakė H.Szymanskis.

Anot jo, 2014 metais bendra prekybos apyvarta tarp Lietuvos ir Lenkijos pieno sektoriuje siekė 94,9 mln. eurų: Lenkija įvežė produktų už maždaug 46 mln. eurų, o Lietuva - už 48,9 mln. eurų.

„Tikimės, kad didėjanti eksporto dinamika išliks nepakitusi“, - teigė H.Szymanskis.

Lietuvos žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas teigia, kad lenkai turi daugiau galimybių padidinti perdirbtų pieno produktų, o ne žaliavino pieno eksportą.

„Lenkijoje, kaip ir Lietuvoje bei visoje Europos Sąjungoje, yra pieno pertekliaus problema, nes jų gamyba šoktelėjo, tai suprantama, kad yra ieškomos rinkos. Jei mūsų perdirbėjai ir Vyriausybė kalba apie tolimas rinkas, tai kaimynai lenkai ieško artimiausių rinkų - tai yra Lietuvos rinka ir ne tik Lietuvos, bet ir jų ambicijos yra Latvijos ir Estijos rinkose įsitvirtinti“, - kalbėjo A.Stančikas.

Jo žodžiais, Lietuvos pieno perdirbėjams gali būti sunku konkuruoti su Lenkijos bendrovėmis, nes jos gali pasiūlyti tokios pat kokybės produktus už mažesnę kainą. Be to, lenkai Lietuvoje gali parduoti greitai gendančius pieno produktus, kurių negali realizuoti tolimesnėse rinkose.

Vienos didžiausių šalyje pieno perdirbimo bendrovių Vilkyškių pieninės vadovas Gintaras Bertašius sako, jog Lenkijos įmonės savo dalį galėtų didinti tik pigesnių pieno produktų segmente.

„Turime pažiūrėti, kiek ir kokie produktai bus pigesni. Mes turime didesnį įdirbį ir turime žinomus vardus. Šiandien mūsų produktai ir toliau parsiduos. Turime ir pigesnių produktų. Jau susiduriame su importu iš kitų valstybių, ne tik iš Lenkijos, bet ir Latvijos, Estijos. Taip pat iš Vokietijos, jei kalbame apie sūrius. Konkurencija nėra mums kažkokia naujiena. Jei bus pakankamas noras ateiti, tai, be abejo, mes plėsime spaudimą ir turėsime reaguoti bei turėsime daryti atitinkamas rinkos išlaikymo strategijos ir niekur nedingsim“, - sakė G.Bertašius.

Jis neatskleidė, kokių priemonių imtųsi Vilkyškių pieninė, jei Lenkijos įmonių produkcijos Lietuvos rinkoje padaugėtų drastiškai.

Ketvirtadienį Vilniuje lankosi Lenkijos pieno gamintojų delegacija, kurioje yra pagrindinių šalies pieno sektoriaus bendrovių „Mlekpol", „Mlekovita", „Piątnica", „Łowicz", „OSm Olecko" atstovai.

Rekomenduojami video