Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lenkai kelia triukšmą dėl užkrėstų bulvių iš Egipto. Jomis prekiauja ir lietuviai

Kilogramas šviežių bulvių, kurios į Lietuvos parduotuves atkeliavo iš Egipto, kainuoja 0,99 euro. Švarios, nuplautos, vienodo dydžio bulvės - tikras masalas pirkėjams. O štai Lenkijos žemės ūkio ir kaimo plėtros ministerija jau muša pavojaus varpais: įspėja apie bakterijas, kurių gali būti tam tikros veislės bulvėse iš Egipto ir kurios yra labai pavojingos žemės ūkio kultūroms. Jei užkratas paplis, skelbia Lenkijos žiniasklaida, pasekmės Lenkijos žemdirbiams gali būti neįsivaizduojamos, rašo lrytas.lt.

Šviežių lenkiškų bulvių, kurių jau keletą savaičių galima įsigyti Lenkijos rinkoje, kaina yra atgrasanti, teigia portalas.

Už šių daržovių kilogramą reikia sumokėti vidutiniškai 7 zlotus (1,63 euro). Todėl daugelis lenkų renkasi pigesnes bulves iš kitų šalių, taip pat ir ne iš Europos.

Tačiau, kaip informuoja Žemės ūkio ir kaimo plėtros ministerija, iš Egipto kilusi bulvių veislė gali būti pavojinga Lenkijos kultūroms. Viskas dėl bakterijos Ralstonia solanacearum, kuri aptikta iš šios šalies importuotų bulvių mėginiuose. Tyrimą atliko Valstybinė augalų ir sėklų apsaugos inspekcija.

Ši bakterija nėra pavojinga žmonėms ar gyvūnams. Tačiau, jei bakterijos paplis, jos gali labai pakenkti šalies žemės ūkio kultūroms ir padaryti labai daug nuostolių.

Rekomenduojami video