Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ledų sangrūdos Neryje pasiekė Kauną

 Ledų sangrūdos Neryje pasiekė Kauną, pakilusi upė ėmė semti aplink esančias vietoves ir kolektyvinius sodus, tačiau tikimasi, kad didesnio potvynio pavyks išvengti, BNS trečiadienį sakė Kauno miesto savivaldybės Miesto civilinės saugos skyriaus vedėjas Gediminas Jankus.

„Vanduo kol kas kyla, ledų sangrūdos laikosi ties Kleboniškiu ir Radikiais, bet pratekėjimas yra krantuose ir viduryje, tad turėtų iki vakaro išnešti tą pačią didžiausią sangrūdą“, – sakė G.Jankus.

Pasak jo, prie pat upės įsikūrę gyventojai įspėti papildomai, jiems rekomenduojama imtis visų atsargos priemonių. Taip pat turima duomenų apie apsemtus žmonių namus kolektyviniuose soduose iki Kleboniškio gyvenvietės.

„Kyla vanduo, bet ne taip, kaip ankstesniais metais, kai visos žemumos ir užliejamų pievų teritorijos būdavo pilnos ledų lyčių ir vandens – kol kas šito dar nėra“, – kalbėjo civilinės saugos atstovas.

Tikimasi, kad ledų sangrūdos per trečiadienį praplauks pro Kauną ir vandens lygis upėje ims kristi, tačiau užliejamos teritorijos bus stebimos, naktį budės ugniagesiai ir savivaldybės specialistai.

Kauno miesto, Kauno ir Jonavos rajonų gyventojai antradienį įspėti dėl kylančio vandens lygio ir raginami paruošti turimas plaukiojimo priemones, apsirūpinti plaustais, vandeniui nelaidžia apranga, ilgai negendančiais maisto produktais, geriamuoju vandeniu, medikamentais, degtukais ir žvakėmis.

Patariama automobilius palikti saugioje teritorijoje, vertingus daiktus pakelti kuo aukščiau, sutvarkyti vandens nutekėjimo sistemas, išvalyti lietaus nutekėjimo groteles bei ruoštis galimam evakavimui.

Rekomenduojami video