Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
L.Graužinienė: premjeras turėjo anksčiau kalbėtis su pieno perdirbėjais dėl situacijos rinkoje

 Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė sako, jog premjeras Algirdas Butkevičius turėjo anksčiau pradėti diskutuoti su pieno perdirbėjais, kad pieno supirkimo kainos nebūtų kritusios.

„Manau, kad premjerui jau reikėjo anksčiau kalbėtis su perdirbimo įmonių vadovais. Tikrai yra nenormalu, jei valstybė stengiasi padėti ir ieško pinigų, o savaime pinigų nėra. Randa šiek tiek galimybių padėti smulkiesiems ūkininkams. Jei perdirbėjai į tai neatsižvelgdami vis tiek mažina tas kainas, stebėdami, kiek valstybė duoda paramos, tai yra nenormalu“, - interviu Žinių radijuo sakė L.Graužinienė.

Anot jos, pieno rinka turėtų veikti pagal rinkos dėsnius ir šiuo metu reikia bendro sutarimo, kad būtų įmanoma išspręsti pieno sektoriaus problemas.

„Reikia bendro sutarimo, nes žemės ūkis, lygiai taip pat, kaip ir kitas verslas - paimkime bet kurį smulkų verslą. Jis yra verslas - iš to yra gaunamas pelnas arba nuostolis, todėl ir perdirbėjai - aš juos suprantu, jie nori gauti didesnius pelnus. Bet jeigu mes kalbame, kad Lietuvoje turi būti žemės ūkio politikoje pagalba smulkiajam žemdirbiui, kad jis galėtų išgyventi, išlaikyti savo šeimą, mes turime sutarti žaidimo taisykles ir čia niekada kažkaip nerandame bendros kalbos“, - tvirtino Seimo pirmininkė.

Skaičiuojama, kad dėl pasaulinės pieno krizės ir žemų supirkimo kainų pieno gamintojai pernai prarado apie 75 mln. eurų pajamų.

Rekomenduojami video