Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kuria saldų meną

Vilnietė Elena Kliment nuo pat vaikystės mėgo kurti gražius dalykus. Ir valgyti saldumynus. Todėl, matyt, neatsitiktinai tapo tortų dekoruotoja ir šokolado skulptore. Nors Elenos profesinis kelias buvo vingiuotas, šiandien ji tvirtai žino – svarbiausia nesustoti ir visomis išgalėmis siekti savo svajonių. Tuomet sėkmė taps nuolatine palydove.

Drąsa keisti gyvenimą

Prieš daugiau nei 20 metų E.Kliment savo būsimą gyvenimą įsivaizdavo ir modeliavo visai kitaip. Vos baigusi logistikos studijas ji sukūrė šeimą ir susilaukė dviejų vaikų. Tačiau šeimyninė laimė truko neilgai. Ji subyrėjo į šipulius, kai Elenos pirmagimiui buvo pustrečių metukų, o antrajam vaikeliui – vos du mėnesiai. „Pamenu, labai aiškiai suvokiau, kad nebenoriu būti su kadaise mylėtu vyru, ir ryžausi skirtis. Po skyrybų likau viena kaip pirštas, neturėjau nei giminių, nei artimų draugų, kurie galėtų padėti auginti vaikus. Be to, teko sukti galvą apie tai, iš ko pragyventi“, – apie nelinksmus gyvenimo išbandymus pasakojo moteris.

Kai Elena nuėjo į darbo biržą, jai pasiūlė dirbti arba administratore, arba konditere. Moteris pasirinko konditerės darbo vietą, slapta tikėdamasi, kad turės galimybę puošti tortus. Tačiau atsidūrė ne tortų, o bandelių kepimo skyriuje. „Man ten nepatiko. Norėjau kurti, o ne gaminti“, – pasakojo E.Kliment.

Tortų puošyba – ant bangos

Bandeles moteris kepė neilgai, mat iš netikėtai sutikto buvusio klasės draugo gavo pasiūlymą pabandyti puošti tortus. Naujoje darbovietėje Elenai teko daug ko išmokti, tačiau pagaliau ji pasijautė sėdinti savo rogėse. Praėjus dešimtmečiui, nerimstančios vilnietės galvoje vėl ėmė kirbėti mintys apie pokyčius. „Norėjau dirbti sau, nebūti samdoma darbuotoja. O jei noriu, tai ir padarau. Žinoma, verslo pradžia buvo sunki. Didžiausiu iššūkiu tapo darbuotojų paieška. Rasti profesionalių konditerių buvo sunku, todėl galiausiai tortus gamindavau pati viena. Suvokiau, kad taip bus sunku uždirbti pinigų, nes vieno žmogaus galimybės yra ribotos. Galvoje vėl ėmė suktis mintys, ką daryti toliau. Taip pradėjau dirbti su šokoladu, iš jo gaminti įvairias figūrėles, sukūriau šokolado kambarį. Bet ir tai nusibodo“, – apie savo veiklą pasakojo šokolado meistrė.

Pajutusi, kokia aktuali tampa tortų puošyba, E.Kliment ryžosi imtis naujos veiklos – tortų dekoravimo mokymų. „Šiuo metu tortų dekoravimas tampa populiariu laisvalaikio užsiėmimu. Vis daugiau moterų susižavi menine saldumynų puošyba. Be to, tai smagus užsiėmimas, galintis suburti visą šeimą draugiškai veiklai, o vaikams tai nuostabi „atrakcija“  – jie gali lipdyti figūrėles iš cukraus masės, o paskui jas suvalgyti. Patogu ir tai, kad visas saldžias dekoravimo medžiagas lengva pasigaminti namuose, jų nereikia specialiai pirkti“, – sakė Elena, noriai savo patirtimi ir žiniomis besidalijanti su moterimis.

Priklausomybė nuo šokolado

Pasak Elenos, dekoruojant tortus, sunkiausia neskubėti. Reikia pilnų aruodų kantrybės, mat tortų puošyboje itin svarbu aiškios ir lygios linijos, tvarka, dizaino švara. O skubant dažnai rezultatas būna ne toks, kokio tikėtasi.

Kaip ir drabužių madoje, taip ir tortų puošyboje vyrauja tam tikros mados. „Anksčiau buvusios labai populiarios įvairios kreminės gėlės dabar grįžta į madą. Populiarus ir vadinamasis nude tortų dekoravimo stilius, kai tortas nedengiamas jokia cukraus mase, puošiamas natūraliomis uogomis ar gėlėmis, o ne išraitytomis figūromis. Taip pat madinga skoningai sujungti skirtingus puošybos elementus. „Dabar madoje – menas. Tortas turi būti gražus ir meniškas, o kokia puošybos technika naudojama, dažnai priklauso nuo torto temos“, – tortų dekoravimo madas apžvelgė konditerė.

E.Kliment prisipažino, kad ir pati yra saldumynų mėgėja. „Ir nieko negaliu su savimi padaryti. Galėtų nebūti jokių maisto produktų, išskyrus šokoladą. Negaliu be jo gyventi“, – kalbėjo smaližė.

Saldžios svajonės

Elena nemėgsta užsibūti vienoje vietoje, todėl drąsiai išbando naujas veiklas. Supratusi, kad tortų dekoravimo kursuose perduodamos žinios pasiekia tik gana nedidelį žmonių ratą, ji ryžosi dar vienai avantiūrai – išleido knygą apie tortų puošybą. „Nežinia, ką sugalvosiu ateityje. Minčių man netrūksta. Tikiu, kad kai žmogus juda, ieško, kažką daro, idėjų niekada nepritrūks“, – sakė vilnietė.

Vienas žinomiausių šokolado skulptorės kūrinių – „Šokolado kambarys“, tačiau panašių meninių projektų idėjų Elenos galvoje – ne viena ir ne dvi. „Iš šokolado, marcipano, karamelės ir cukraus masės dar norėčiau sukurti saldų pasakų sodą su įspūdingo grožio paukščiais. Be to, jau seniai svajoju surengti Lietuvoje tokį nuostabų renginį, koks kasmet vyksta Paryžiuje – „Šokoladinę fiestą“, kurios metu iš šokolado sukurtos suknelės demonstruojamos ant podiumo kaip tradiciniame madų šou. Taip pat man būtų įdomu vėl sukurti rekordinio dydžio karamelinį saldainį, kaip padariau Rygoje. Kitais metais planuoju išleisti dar vieną knygą, o netolimoje ateityje svajoju įkurti saldaus meno mokyklą“, – drąsiai planais ir idėjomis dalijosi vietoje nenustygstanti E.Kliment.

 

 

 

Rekomenduojami video