Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kovas kviečia padirbėti iš peties

Po gilios, sniegingos ir šaltos žiemos pavasaris dar neskuba ateiti, tačiau darbams sode ruoštis reikėtų iš peties. Tai puikus metas planuoti daržo įrengimą ir sklypo tvarkymo darbus: sklypo formavimą, takelių tiesimą, tvoros tvėrimą ar laistymo sistemos įrengimą.Taip pat padirbėti galima ir dabar.

Genėjimas ir sodinimas

Kovą galite pradėti pagrindinį vaismedžių genėjimą, kol dar nepabudo medžių pumpurai ir neprasidėjo augimas. Patartina nevengti stipriau pagenėti, taip atnaujinsite vaismedžio vainiką. O kovo antroji pusė – tinkamas laikas pradėti pavasarinį vaismedžių ir vaiskrūmių sodinimą.

Be to, pats metas pradėti ruoštis didiesiems pavasario darbams darže ir pasiruošti šiltnamį: sutvarkyti karkasą, orlaides, paviršių, jei reikia, ištiesti naują polietileno plėvelę.Sutvarkius šiltnamį itin svarbu pasiruošti gruntą – jį reikia dezinfekuoti ar pakeisti kitu. Geriausia per kastuvo gylį nukasti esamą gruntą ir atvežti naujo, tuomet gruntą galima papildyti dirvos papildais (keramzitu, perlitu, ceolitu), drėgmę palaikančiomis granulėmis, o jeigu sezono metu kamavo kurmiai ir kurkliai, patiesti apsauginį tinklą. Kaip ekonomišką alternatyvą gruntą galima pakeisti tik auginimo lizduose.

Pasirūpinkite veja

Nepamirškite pasirūpinti veja – dabar tinkamas laikas išsklaidyti sniego sąnašas kieme ar darže. Dėl storo ir apledėjusio sniego sluoksnio veja gali iššusti, o kai kurie plotai visai išplikti – pavasarį juos tenka atsėti. Nutirpus sniegui reikia nugrėbti senus, pūvančius lapus, jei to nepadarėte rudenį. Šis darbas – vienas paprasčiausių būdų gerokai sumažinti ligų plitimą sode. Sugrėbti lapai pravers įrengiant šiltlysves.

Kovo pabaigoje pradėkite daiginti ankstyvąsias bulves, taip pagreitinsite jų augimą. Bulvės daiginamos dėžutėse. Jas reikia sudėti taip, kad kiekviena gautų šviesos. Laikymo temperatūra turėtų būti ne aukštesnė nei 20 laipsnių šilumos. Atsižvelgiant į veislę ir temperatūrą, dygimo trukmė – 3−6 savaitės. Bulvės į dirvą sodinamos, kai daigeliai paauga iki 1−2 cm, o dirvos temperatūra yra ne žemesnė nei 6 laipsniai šilumos.

Rekomenduojami video