Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kokiais augalais galima pakeisti kalėdinę eglutę?

Kalėdinė eglutė yra bene pats svarbiausias gražiausių metų švenčių atributas. Kiekvienas stengiasi ją papuošti kaip įmanoma originaliau. Tačiau ką daryti, jei pabodo ne tik turimi kalėdinės eglutės žaisliukai bei dekoracijos, bet ir pats medelis? Pasirodo, yra nemažai augalų, kuriais galima pakeisti kalėdinę eglutę.

Puansetija

Ar žinojote, kad puansetija dėl gražių žvaigždės formos išsidėsčiusių pažiedlapių vadinama Kalėdų žvaigžde? Būtent dėl šios priežasties puansetija yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori kitokiu augalu pakeisti įprastą eglutę. Šios gėlės pažiedlapiai būna įvairių spalvų: citrininiai, balti, margi, rausvi. Jei norite, kad puansetija išliktų kuo ilgiau puikios išvaizdos, augalą pastatykite gerai apšviestoje, nuo skersvėjų apsaugotoje vietoje, kuo atokiau nuo radiatorių. Beje, jei oras kambaryje sausas, gėlę reguliariai apipurkškite kambario temperatūros vandeniu.

Buksmedis

Piramidės formos didesnio ūgio buksmedis atrodo kaip kalėdinė eglutė. Kadangi augalas yra žalias, atėjus gražiausioms metų šventėms jį galite papuošti mėgstamais žaisliukais ar dekoracijomis. Šventinio šurmulio metu nevalia pamiršti, kad šis augalas labai mėgsta šviesą, tad, jei tik turite galimybę, jį statykite prie lango. Kadangi buksmedis lėtai auga, jį kambaryje galėsite laikyti daug metų – jei tik norėsite, daugelį metų galėsite jį puošti šv. Kalėdoms vietoj eglutės.

Plokštenis

Plokštenis dar vadinamas Kalėdų kaktusu, tad jis puikiai tiks tiems žmonėms, kurie šventėms nori papuošti ne eglutę, o kitą augalą. Dar viena gera žinia yra ta, kad tinkamomis sąlygomis auginamas plokštenis šv. Kalėdų metu pasipuošia baltais ar rausvais žiedais. Nuostabiai žydinčiam plokšteniui nereikia jokių kitų dekoracijų.

Kiparisas

Kiparisas taip pat puikiai atliks kalėdinės eglutės vaidmenį. Jį galima formuoti taip, kaip pageidaujate. Kadangi augalas yra žalias, švenčių proga nepamirškite jo dekoruoti.

Araukarija

Kaip ir kiparisas, araukarija taip pat dar vadinama šv. Kalėdų eglute. Vis dėlto, palyginti su kiparisu, araukarija savo forma panašesnė į kalėdinę eglutę – net ir spyglius turi tokius pat kaip ir ji. Vis dėlto derėtų atminti, kad šis augalas nemėgsta šilumos – temperatūra patalpoje neturėtų būti didesnė nei 15 laipsnių. Nemėgsta jis ir sauso oro. Jei patalpos sausos, nepamirškite jų reguliariai drėkinti.

Rekomenduojami video