Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Klaidingi savigydos būdai. Kaip iš tikrųjų sau padėti?

„Ką daryti, kad kuo greičiau atsikratyčiau peršalimo? Varva nosis, skaudą gerklę, šiek tiek pakilusi temperatūra. Ar galiu gerti vaistus nuo peršalimo?“ – klausia 28 metų Vilius iš Rokiškio r.

Atsako šeimos gydytoja Ernesta Statkuvienė.

Persišaldžiusiems pacientams dažniausiai patariu iš pradžių prisiminti liaudiškus metodus. Nereikėtų iš karto gerti vaistų, kai temperatūra pasiekia 37,5 laipsnio. Geriau rinktis puodelį vaistažolių arbatos su medumi – tai padės išprakaituoti. Taip pat galimas būdas – šaldyti kūną dedant vėsius, šaltu vandeniu sudrėkintus, kompresus ar ledą ant arterijų pažastų, kaklo ar kirkšnių srityje.

Jei temperatūra vargina ilgiau nei 2–3 dienas ar yra labai aukšta, derėtų kreiptis į šeimos gydytoją.

Jokiu būdu susirgus nereikia patiems spręsti, kokius vaistus vartoti.

Kai žmonės pajunta, kad skauda gerklę, jiems atrodo, kad greita išeitis yra nuo praėjusios ligos likę antibiotikai. Dar blogiau, kai jie gydosi nelegaliai turguose įsigytais antibiotikais. Vaistus turi paskirti gydytojas, atlikęs tyrimus, atsižvelgęs į paciento ligą.

Kai kurie pacientai mano, kad įveikti peršalimą greičiau padės gausus įvairių medikamentų vartojimas. Pavyzdžiui, kai peršti gerklė, vartojami kompleksiniai vaistai, skirti ir kosuliui slopinti, nors tokio simptomo nėra. Geriau vienas konkretus vaistas pagal simptomą negu jų gausybė.

Taip pat svarbu vadovautis vaistų instrukciniuose lapeliuose esančiais nurodymais: kiek kartų per dieną vartoti vaistus, ar juos gerti su maistu ar po jo, su kokiais kitais vaistais juos galima derinti. Negalima tik suskaudus gerklę lukštenti šeštą pastilę nuo skausmo, nors ant pakuotės ar informaciniame lapelyje parašyta, kad dienos norma yra trys...

 

 

Rekomenduojami video