Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaKultūraPatarimaiSveikata Regionai
Atskirk pelus nuo grūdų
Bendruomenės
Konkursai
Kultūra
LKBK – mūsų nepriklausomybės šauklys
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kinijos komunistai raginami netikėti vaiduokliais ir laikytis ideologijos

Kinijos komunistų partija perspėjo savo narius laikytis Marxo ir Lenino teorijų ir nepasiduoti „vaiduoklių bei dvasių“ prietarams. Tai naujas grasinimas, kuriuo siekiama išrauti tarp vienvaldės partijos narių plintantį prietaringumą, praneša „Reuters“.

Kinija oficialiai teigia pripažįstanti religijos laisvę krikščionybei, budizmui ir islamui, tačiau komunistų partijos nariai turi būti ateistai. Jiems draudžiama dalyvauti įvairiose praktikose, kurias partija vadina prietarais, pavyzdžiui aiškiaregystės seansuose.

Pastaraisiais metais Kinijoje buvo kilę keli skandalai, kai komunistų partijos nariai buvo apkaltinti įsitraukę į prietaringas praktikas, rašo „Reuters“.

Valstybinė Kinijos naujienų agentūra „Xinhua“ paskelbė ilgą pranešimą, kaip sustiprinti komunistų partiją ir jos vadovybę. Jame sakoma, kad marksizmas yra pagrindinė Kinijos ir partijos ideologija. „Būtina užkirsti kelią netikėjimui Marxu ir Leninu bei tikėjimui vaiduokliais ir dvasiomis, netikėjimui tiesa, bet tikėjimui pinigais“, – rašoma komunistų partijos pranešime.

Praėjusiais metais Kinijos prezidentas Xi Jinpingas pareiškė, kad komunistų partija ir toliau yra pasiryžusi laikytis „absoliučiai teisingos“ Karlo Marxo teorijos.

Kinijoje aiškiaregystė ir įvairūs būrimo būdai yra itin populiarūs tarp šalies gyventojų bei pareigūnų.

Ši praktika tapo gerokai pavojingesnė, kai Xi Jinpingas pradėjo kampaniją prieš įsišaknijusią korupciją. Dėl įvairių kaltinimų dabar daugybė šalies pareigūnų dienas leidžia kalėjime.

Komunistinės Kinijos įkūrėjas Mao Zedongas po 1949 metų revoliucijos uždraudė ateities būrimą ir kitus prietarus. Tačiau okultinės praktikos vėl tapo populiarios, kai šalis atsivėrė ir ėmė įgyvendinti ekonomines reformas 8-ajame dešimtmetyje, praneša „Reuters“.

Rekomenduojami video