Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kinijos delegacija vertins Lietuvos pasiruošimą eksportuoti jautieną

Ketvirtadienį Lietuvoje prasidės savaitę truksiantis Kinijos generalinės kokybės priežiūros ir karantino administracijos (AQSIQ) delegacijos vizitas, kurio metu ekspertai vertins Lietuvoje vykdomą gyvūnų sveikatos ir gerovės, pavojingų užkrečiamųjų ligų kontrolę. Taip pat bus vertinama Lietuvos mėsos perdirbimo įmonių veikla ir jų kontrolės sistema.

Vizito metu delegacija lankysis Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje, Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute, pašarų įmonėje, galvijų ūkiuose, skerdykloje ir mėsos perdirbimo įmonėje. Audito metu bus įvertinta visa maisto grandinės sistema – nuo pašarų iki mėsos perdirbimo įmonių.

Vizito metu planuojama aptarti ir protokolo dėl dvišalio šviežios jautienos eksporto į Kiniją pasirašymo sąlygas.

„Tai jau trečiasis Kinijos ekspertų vizitas Lietuvoje. Dviejų ankstesnių metu (2015 m.) buvo vertintos ir derintos pieno produktų ir gyvų galvijų eksportui būtinos procedūros. Taigi mūsų maisto gamybos ir oficialios kontrolės sistema Kinijos ekspertams jau pažįstama. Esame sulaukę puikių atsiliepimų dėl aukšto lygio pieno perdirbimo įmonių ir gerai organizuotos kontrolės sistemos, gerą įspūdį paliko ir moderniausią įrangą turinčios bei naujausius tyrimų metodus taikančios mūsų šalies laboratorijos. Tikimės, kad ir šis, jautienos eksporto klausimams skirtas vizitas praeis sklandžiai, ir mūsų šalies jautienos gamintojams atsivers dar viena labai reikšminga rinka“, – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas, laikinai vykdantis direktoriaus funkcijas, Deividas Kliučinskas.

Rekomenduojami video