Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kėdainių turguje – natūrali vištiena

Norintys sveikiau ir maistingiau maitintis žmonės nuolat ieško geriausio ir kokybiškiausio maisto. O idealiausia būna tada, kai siūloma kokybė už prieinamą kainą. Ūkininkas Vilandas Bugenis, jau aštuonerius metus puoselėjantis vištų ūkį, teigia, kad jo siūloma produkcija kaip tik ir yra tas puikiausias variantas Jūsų stalui.

Asmeninio archyvo nuotr.

Radviliškio r. ūkininkas augina tik natūraliai

Kėdainių „Giraitės“ turgavietėje, J. Basanavičiaus g. 80, ketverius metus vištiena ir jos produktais prekiaujantis ūkininkas pripažįsta, kad jam rūpi žmonių sveikata, todėl klientams siūlo tik natūraliai užaugintą produkciją.

„Norime, kad žmonės maitintųsi sveikai, nevalgytų bet ko, todėl dalinamės informacija, apie mūsų užaugintą vištieną. Auginame be jokių antibiotikų. Lesiname savo užaugintais pašarais – kukurūzais, kviečiais, kvietrugiais, pupomis, žirniais, – atvirai pasakojo V. Bugenis. – Mūsų vištos geltonos, gražios – matosi, kad kaimiškos. Turime savo skerdyklą, patys skerdžiame.“

Ūkininkas pabrėžia, jog neįmanoma užauginti geros kokybės vištienos už itin mažą kainą.

„Taip, prekybos centruose vištienos galima įsigyti labai pigiai. Tačiau kaip už tokią kainą galima užauginti viščiuką? – stebėjosi pašnekovas. – Aš pats auginu ir tikrai žinau, kiek kainuoja išmaitinti ir užauginti vieną vištą. Todėl atsakingai galiu pasakyti, kad už tokią kainą, kokia būna didžiosiose parduotuvėse, to padaryti neįmanoma.“

Paklaustas, kiek kainuoja jo užaugintos vištos, V. Bugenis sakė: „Jei žmonės norėtų įsigyti mūsų vištų, kilogramas kainuotų šiek tiek brangiau nei prekybos centruose. Tačiau galima nusipirkti ir vištienos dalių – ketvirčių, kulšelių, kumpelių, krūtinėlių, sparnelių ir pan.“

Jei vis tik yra žmonių, kurie nori ir turi galimybių vištų užsiauginti patys, ūkininkas siūlo įsigyti ir gyvų viščiukų.

„Kas nori viščiukus auginti patys, gali atvažiuoti pas mus jų įsigyti. Juos dažniausiai žmonės perka pavasarį, kad spėtų per vasarą užsiauginti, – paaiškino V. Bugenis. – Yra klientų, kurie gyvus viščiukus perka metai iš metų ir tuo labai džiaugiasi.“

Asmeninio archyvo nuotr.

Paklausa viršija pasiūlą

Radviliškio rajono ūkininko užauginta vištiena didelę paklausą turi ne tik savame krašte, bet ir didžiuosiuose šalies miestuose.

„Mes skerdiena prekiaujame ne tik Kėdainių turguje, bet vežame ir į Panevėžį, Šiaulius, kur turime po kelias prekyvietes, taip pat kituose mažesniuose miesteliuose. – aiškino V. Bugenis. – Mūsų produkcijos paklausa viršija pasiūlą. Tačiau labai plėstis tikrai neketiname. Ir taip vos spėjame suktis.“

Nors ūkininko auginamų vištų ir jų produkcijos kaina yra kiek aukštesnė nei prekybos centruose, tačiau jis pastebi, kad žmonėms vis tik rūpi, kokį maistą jie valgo.

„Aš galvoju, kad mano klientai yra vidurinioji klasė, kuriems iš tikrųjų svarbu, ką jie valgo. Būna, kad ateina su priekaištais, jog prekybos centre vištienos galima nusipirkti žymiai pigiau nei pas mane. Tačiau mes nekonkuruojame nei su vienu prekybos centru ar didžiaisiais paukštynais.

Mūsų vištos auginamos visiškai kitaip, o kartais jų auginimas užtrunka ir iki trijų mėnesių. Jos būna geltonos, riebios. Įsivaizduokite, mes netgi pardavinėjame natūralius vištienos taukus! Kur jūs gausite nusipirkti natūralių vištienos taukų? – besistebėdamas klausė pašnekovas. – Juos žmonės labai vertina – pagamintas maistas įgauna visai kitą skonį, praturtina ir paįvairina patiekalus.“

Nedaug trūko iki rekordo

V. Bugenis atskleidžia, kad jo užaugintų, kaip jis pats sako, vištelių svorio vidurkis – apie tris kilogramus.

„Kai kurių vištų krūtinėlė sveria netgi apie pusantro kilogramo! Labai skiriasi nuo parduotuvinės. O ir mėsa nebūna kieta kaip pas močiutę kaime, – savo višteles gyrė ūkininkas ir čia pat pridūrė: – Būna, kad net žmonės manęs klausia, ar aš pats valgau savo užaugintą vištieną. Be abejo, kad valgau! Tik per tiek metų aš jau jos atsivalgiau ir paprasčiausiai nebenoriu.“

Pašnekovas pasidžiaugė, kad jo ūkyje vištos auginamos geromis sąlygomis, yra prižiūrėtos ir mylimos.

„Pas mus vištos auginamos su langais esančiose paukštidėse. Kitur dažniausiai pastatai būna be langų – mažus viščiukus atveža kaip į kalėjimą ir jie užauga taip ir nematę dienos šviesos. O mūsų fermoje yra langai. Vištos gyvena pagal saulės laikrodį. O jei dar ilgiau paaugini, jau ir kiaušinius pradeda dėti, gaidžiai giedoti, – kalbėjo V. Bugenis. – Buvau netgi užauginęs dešimties kilogramų gaidį. Norėjau siūlyti jį į rekordų knygą, bet nespėjau...“

Populiarumu nesiskundžia

Be vištienos ir jos produktų, ūkininkas pats gamina bei parduoda ir įvairius vištienos konservus – kapotos vištienos, pašteto, konservuotos krūtinėlės ir kt.

„Gaminame filė konservus, juos labai vertina sportininkai, nes ten yra labai daug jiems reikalingų baltymų, – paaiškino V. Bugenis. – Būna, sulaukiame priekaištų, kad mūsų konservai yra brangesni nei žvėrienos. Bet aš tada atsakau: „Žvėriui reikia vienos kulkos ir sumokėti už konservų pagaminimą. O kur auginimas, šėrimas, priežiūra? Juk reikia ir pašarus šviežius paruošti, ir tūkstančio kvadratinių metrų patalpas išlaikyti.“

Visi norintys ar abejojantys ūkininko žodžiais, visada gali atvykti ir apžiūrėti, kur ir kaip auginamos vištos, kuo jos lesinamos.

„Jokių problemų. Mes nieko neslepiam, viską sakome, kaip yra. Klientai, kurie jau pas mus ne kartą yra kažką pirkę, viską žino ir kaskart grįžta. Jei reikia ar jiems taip patogiau, vištienos bei jos produktų, gaminių įsigyti atvažiuoja ir į fermą“, – drąsiai kalbėjo ūkininkas.

Kad ūkis ir jame jau ne vienerius metus auginamos vištos yra labai populiarios, iliustruoja ir konkretūs pavyzdžiai iš kasdienio gyvenimo.

„Mūsų ūkis gyvuoja jau aštuonerius metus. Jam reklamos nereikia, žmonės apie mūsų produkciją sužino iš lūpų į lūpas. Per karantiną vienu metu netgi buvome pritrūkę produkcijos. Pardavėme tiek, kad atrodė, jog buvo trejos Kalėdos!“ – populiarumu ir produkcijos paklausa nesiskundė V. Bugenis.

Tai, anot ūkininko, dar kartą įrodo, kad žmonėms ne tas pats, ką jie valgo, o renkasi visada kokybišką, sveiką ir natūralią vištieną. Mėsą, kuri yra nekaloringa, tačiau itin naudinga žmogaus organizmui.

„Mes auginame vištas ne dėl kiekybės, o dėl kokybės!“ – užtvirtino ūkininkas Vilandas Bugenis.

 

 

Rasa JAKUBAUSKIENĖ

Rekomenduojami video