Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kas yra tikrasis moteriškumas?

Mes, moterys, įžvelgiame lietuje ašaras, gėlėse – šypsenas, gyvūnuose – artumą, bet kodėl mums taip sunku įžvelgti savyje tai, ką suteikė prigimtis, – moteriškumą?

Ne jėga, o lankstumu

Pasak kinų filosofijos, kiekvienas žmogus turi tiek vyriškos, tiek moteriškos energijos (In, Jan), labai svarbu išlaikyti šių energijų harmoniją. Tad jei moteris veikia vyriškais būdais, daugiau puoselėja vyriškas savybes, joje padaugėja vyriškos energijos, atsiranda disharmonija, ji ima vysti, vėliau – sirgti.

Moteriškumas – tai nusiteikimas priimti, vyriškumas – duoti. Tikra moteris remiasi ne jėga, bet lankstumu. Kliūtis jai − ne priešas, bet mazgelis, kurį reikia atrišti. Moteris tarsi upė, apiplaukianti kliūtį.

Pasak Vedų (Vedos – senieji Indijos šventraščiai), moters svarbiausia užduotis – stiprinti savo psichikos sveikatą, ugdyti kūrybiškumą, nes būtent tuomet ji galės priimti tinkamus sprendimus savo gyvenime, pvz., pasirinkti tinkamą vyrą.

Namų jaukumas, šiluma, harmonija, meilė tarp artimųjų – visa tai priklauso nuo moters proto, todėl ypač pravartu jį nuraminti ir iš naujo atgimti meilei.

Darbas moteriai – pomėgis

Sakoma, kad egzistuoja net 64 meno rūšys, kurias turi išmanyti moteris. Tai graži, išraiškinga kalba, kurią būtina lavinti, šokiai, dainavimas, siuvinėjimas, gebėjimas rašyti eiles, gardžiai gaminti, skoningai rengtis ir t. t. Pravartu kreiptis į kitas moteris, kurios įvaldžiusios kurią nors iš šių meno rūšių, ir perimti jų patirtį, taigi moterims svarbu bendrauti tarpusavyje.

Rytų išmintis tikina, kad darbas moteriai turėtų būti kaip pomėgis. Jame ji turėtų jaustis kaip namie – rami, atsipalaidavusi, su šypsena. Rimtas požiūris į darbą – ne moters prigimtis. Daugiau jėgų, dėmesio ji turi skirti savo asmeniniam gyvenimui, šeimai, nes jį praradusi ji griauna savo likimą.

Pasak indų, moteriškoji (Shakti) energija įkūnija moteriškąsias gyvybės galias, kurios suaktyvina vyriškąją (Shiva) energiją. Be moteriškosios energijos vyriškasis pradas miršta. Pati degdama kūrybine ugnele moteris ja gali uždegti kitus.

Gebėjimas kurti – viena iš pačių vertingiausių moters savybių. Kuriančių moterų akys spindi, žodžiai melodingai skamba, veidai kaista. Idėjos ir galimybės jas jaudina, žadina, skatina. Įsiaistrinusios, pajutusios gyvenimo pilnatvę, jos tarsi galinga upė veržiasi pirmyn.

Moteriai reikia būti atsargiai, neišsibarstyti ten, kur nebūtina (kasdieniam darbui). Jai turi užtekti visko savyje, ypač energijos, kad galėtų gyventi ne tik dėl savęs, bet ir dėl kitų. Tik tuomet pavyks sukurti gilius santykius su kitais žmonėmis.

Neužmirškite, kas esate

Štai keletas principų, kurie primins, kad esate moteris.

* Namai – moters zona, kurioje ji karaliauja. Jei iš tiesų siekiate darnos, turite priprasti atlikti pareigas namuose: gaminti maistą (tuos patiekalus, kuriuos abu su vyru mėgstate), skalbti, tvarkytis, netgi remontuoti (iš tikrųjų turėtumėte tam įkvėpti vyrą).

* Vyro įtakos zona – viskas už namų ribų, todėl uždarbis – vienas iš svarbiausių jo uždavinių. Moteris gali dirbti tik dėl malonumo. Jei palygintume darbą su šeima, moteriai turi būti baisiau prarasti šeimą, o ne darbą.

* Paprašykite vyro, kad jis padėtų tvarkytis. Pats nesusipras, mat vyrai neturi švaros pojūčio, jiems jos netrūksta kaip saulės danguje. Taip yra, ir viskas!

* Moteris kiekvieną dieną turi atrodyti taip, tarsi ypatinga šventė jos namuose vis dar tęsiasi. Pačiais gražiausiais drabužiais vilkėkite namuose, o ne gatvėje. Nepalikite vyrui kito pasirinkimo.

* Vyras moters akyse turi būti didis, bet tai nereiškia, kad moterį reikia žeminti, o vyrą – išaukštinti. Moteris ir taip yra centre: iš vienos – pusės vaikai, iš kitos – vyras. Ji kaip vidurinė grandis: iš viršaus gauna ir perduoda į apačią. Vyras laimę gauna tik tiesiogiai iš savo žmonos. Jis nuolat veržiasi aukštyn, o moteris nurodo jam kryptį, palaiko pusiausvyrą.

* Vyras – visuomet teisus. Moteris turi suprasti, kad vyras yra tai, kam ji skiria savo gyvenimą. Nekritikuokite jo kitų žmonių ar vaikų akivaizdoje. Net jei vyras nusprendė ne taip, kaip tikėjotės, jis įgijo patirties ir kitąkart nuspręs teisingiau. Suteikite galimybę jam pačiam taisyti klaidas.

* Net jei vyras nemoka įkalti vinies ar sudaryti pelningo sandorio, moteris jį gali įkvėpti, tada jis stengsis iš visų jėgų. Ji gali vyrui atskleisti įvairiapuses galimybes uždirbti pinigų. Didžiulė klaida manyti, kad geriau pačioms uždirbti pinigų, o ne vyro įkvėpimu rūpintis. Moters uždirbti pinigai greitai ir baigiasi... Būna, vyras uždirba pinigų, bet žmonai neduoda. Kodėl? Nesavanaudišku vyras tampa tuomet, kai žmona jį brangina ir jis tai jaučia.

* Moters kalba turi būti minkšta kaip upelio čiurlenimas, kai ji kalba su vyru. Protinga siekti, kad vyras būtų aukščiau jos, lyg viršininkas.

Praktiški patarimai:

* Grįžusios į namus, skirkite 10–30 minučių „persijungti“. Šios pauzės metu kartu su darbe vilkėtais drabužiais pakabinkite į spintą ir savo darbo statusą. Namuose jūs ne teisėja, ne gydytoja, ne viršininkė.

* Namus paverskite oaze, kurioje galima abejoti, derėtis, ginčytis, tartis – be dykumos vėjų ir audrų. Jeigu esate dėl kažko susinervinusi, pirmiausia pailsėkite, nusiraminkite.

* Įvairių nesutarimų metu, užuot demonstravusi logiką ir faktų kalbą, pabandykite kalbėti emocijų kalba, pasitelkite intuiciją. Išsakykite žodžiais, vaizdiniais savo jausmus, kurie kyla dėl vieno ar kito įvykio, fakto.

* Įsakymus, paliepimus ir nurodymus, pavyzdžiui, „nupirk…“, „parvesk…“, pakeiskite prašymais klausimo forma: „Gal galėtum… ?“, „Ar būtų įmanoma… ?“

* Nesistenkite dominuoti ar ištisai kalbėti, trumpam sustokite ir nevertindamos pasiklausykite, ką sako vyras ar kiti šeimos nariai. Pasitikrinkite, ar teisingai supratote.

* Kurdamos namų oazę daugiau pasieksite pasitelkdamos švelnumą, seksualumą, atjautą, kūrybiškumą, lankstumą, humorą.

Rekomenduojami video