Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kas šiais metais keičiasi žemės ūkyje

Nuo sausio 1 d. įsigaliojo teisės aktai, keičiantys mokesčių ir ūkininkų ūkių veiklos reguliavimą. Ypač reikšmingų pokyčių sulauks kooperatyvai ir jų nariai.

 Kooperatyvų produkcija

Įsigaliojo Lietuvos Respublikos žemės ūkio, maisto ūkio ir kaimo plėtros įstatymo Nr. IX-987 2 straipsnio pakeitimo įstatymas, kuriuo pripažįstama žemės ūkio veikla, jei kooperatyvas iš savo narių superka ir perparduoda jų pagamintą produkciją.

Taip pat siekiama, kad kooperatyvai, kurie atstovauja žemdirbių interesams, ateityje turėtų didesnes galimybes gauti paramą, modernizuotis bei plėsti savo veiklą.

Kooperatyvų nariai

Pakeistas Lietuvos Respublikos kooperatinių bendrovių įstatymas ir nustatyti reikalavimai, kurių laikantis kooperatyvams bus taikomos lengvatos. Numatyti šie reikalavimai:

1) pripažinimo žemės ūkio kooperatine bendrove siekiantis kooperatyvas privalo daugiau kaip 50 proc. visos savo veiklos (produktų supirkimas, prekių pardavimas, paslaugų teikimas) vykdyti su kooperatyvo nariais;

2) pripažinimo žemės ūkio kooperatine bendrove siekiantis  kooperatyvas privalo vykdyti veiklą – pasiekti nustatytą mažiausią pardavimo pajamų dydį;

3) nė vienas pripažinimo žemės ūkio kooperatine bendrove siekiančio kooperatyvo narys negali būti kito tokios pat rūšies produktų supirkimu arba tokios pat rūšies prekių pardavimu, arba tokios pat rūšies paslaugų teikimu užsiimančio kooperatyvo narys;

4) neturėti mokestinės nepriemokos valstybės biudžetui.

 Griežtėja sankcijos

Įsigaliojus naujam Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksui (ANK), numatyta atsakomybė už tokius pačius žemės ūkio reguliavimo srities pažeidimus kaip ir buvusiame kodekse, tačiau keičiasi sankcijų dydis, kuris daugeliu atvejų šiek tiek didėja. ANK naujovė yra ir tai, kad teismai nagrinės tik tas administracinių nusižengimų, už kuriuos numatyta maksimali bauda yra 1 500 eurų, bylas.

Dėl sandėlių

Nuo sausio 1 d. įsigalioja Lietuvos Respublikos licencijuotų sandėlių ir sandėliavimo dokumentų įstatymo pakeitimas ir poįstatyminiai aktai. Jiems įsigaliojus juridiniams ir fiziniams asmenims palengvės grūdų, bulvių, vaisių ir daržovių bei kitų prekių sandėlių licencijavimo sąlygos ir tvarka.

Dauginamoji medžiaga

Kai Žemės ūkio ministerija patvirtins, įsigalios Privalomųjų rinkai tiekiamos sodo augalų dauginamosios medžiagos ir sodo augalų reikalavimų aprašo nauja redakcija. Joje išsamiai nurodyta, kokius reikalavimus turi atitikti motininiai augalai, kokie keliami sodo augalų dauginamosios medžiagos dauginimo reikalavimai, taip pat aiškiai išdėstyti reikalavimai tiems, kurie augins, daugins ir tieks rinkai sodo augalų dauginamąją medžiagą ar sodo augalus.

Taip siekiama užtikrinti kokybiškos, neužkrėstos kenkėjais sodo augalų dauginamosios medžiagos dauginimą ir sodo augalų, skirtų vaisiams ir uogoms auginti, paruošimą, ženklinimą ir tiekimą rinkai.

VL, ŽŪM

Rekomenduojami video